yukarı

Hyundai HB20S 2023: Bütçenize uygun Brezilya sedanı

Geçen ay Hyundai, makyajlı HB20 hatchback'i Brezilya'da tanıttı ve şimdi HB20S sedan kardeşini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

22 Ağustos 2022 kaynak: Hyundai

Brezilya pazarı için özel olarak geliştirilen bütçe dostu model, önemli tasarım iyileştirmelerinden ve daha fazla donanımdan yararlanarak daha çekici hale gelmiş. Tahmin edilebileceği gibi, HB20S sedanın ön tarafı makyajlı HB20 hatchback ile aynı. Böylece açısal tampon girişleri ve i20'ye benzeyen agresif farları sayesinde selefine göre daha lüks görünüyor. Elbette, HB20'lerin hatchback gövdeye sahip olmasıyla, B sütunundan geriye doğru gidildiğinde işler farklılaşıyor.Şık tavan çizgisi önceki HB20'lerden devam ediyor, ancak stoplar, bagaj kapağı ve arka tampon yeniden tasarlandı. Diğer Hyundai modellerine benzer şekilde, HB20s artık modern grafiklere sahip tam genişlikte LED stoplara sahipken, tampon reflektörleri entegre eden geniş bir sahte hava menfezi kazanıyor.İçeride, değişiklikler, 8 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranıyla birleştirilen daha yüksek donanımlar için yeni Supervision Cluster dijital gösterge paneliyle sınırlı. Sistem, Android Auto ve Apple CarPlay ile Bluelink (uzaktan kumanda) özellikleriyle uyumlu. Modele bağlı olarak donanım, otomatik klima, geri görüş kamerası, iki USB bağlantı noktası ve orta konsolda bir kablosuz şarj pedi ile deri/kumaş döşemeyi içerebiliyor.Hyundai, selefinin çok zayıf NCAP derecesini iyileştirmek için güvenlik kitini de yükseltti. Böylece, HB20S standart olarak altı hava yastığıyla geliyor ve isteğe bağlı SmartSense ADAS paketi şeritte kalma yardımı, arka çapraz trafik uyarısı ve kör nokta yardımı gibi özellikler getiriyor.Hatchback'te olduğu gibi, sedan da 80 HP üreten atmosferik 1.0 litre Kappa MPi benzinli motor veya 120 HP üreten daha güçlü turbo 1.0 litre TGDi ile sunuluyor. Atmosferik motor yalnızca beş ileri manuel ile sunulurken, turbo ünite altı ileri manuel veya altı ileri otomatik arasında bir seçim sunuyor.HB20 hatchback ve HB20S sedan'ın yanı sıra, seriye aynı güncellemelerden yararlanan HB20X crossover da katılıyor. Yüz germe, ikinci nesil HB20'nin 2019'da piyasaya sürülmesinden üç yıl sonra geldi ve Hyundai, segmentindeki en popüler modellerden biri olma durumunu korumayı umuyor.

HB20S için fiyatlandırma 16,621 dolardan başlıyor, bu da onu eşdeğer HB20'den 1.277 dolar daha pahalı hale getiriyor. Turbo motor ve otomatik şanzıman ile en pahalı donanım fiyatı ise 23.413 dolar. Hyundai HB20S'nin Brezilya'daki rakipleri arasında VW Virtus, Chevrolet Onix Plus ve Fiat Chronos yer alıyor.