yukarı

Hyundai Elantra 2024: Yeni yüzüyle Kore'de tanıtıldı

Yenilenen Elantra, yeniden tasarlanan ön tarafı sayesinde selefinden ayrılıyor.

27 Şubat 2023 kaynak: Hyundai

Hyundai'nin Elantra sedanın yaşam döngüsünün ortasında bir güncelleme üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk, ancak kamuflajlı prototipler tasarım değişikliklerini gizlemek için harika bir iş çıkardı. Neyse ki, Elantra'nın lk resmi görüntüleri sayesinde artık dış ve iç tasarımın tam bir ön izlemesine sahibiz.

Tahmin edilebileceği gibi, değişiklikler ön tarafa odaklanıyor ve sedan daha ciddi ve üst düzey bir görünüm kazanıyor. Yeniden tasarlanan yüz, bir trim parçasıyla birbirine bağlanan daha yatay olarak düzenlenmiş yeni bir çift far, artık alt girişten ayrılmış dar bir ızgara ve siyah kaplamalı trim parçalarıyla çevrili daha sportif sahte yan tampon girişleri içeriyor. Bunun Elantra’nın normal donanımı olduğunu ve N Line veya N olmadığını unutmayın, bu da Hyundai tasarımcılarının bunlar için ne sakladığını merak etmemize neden oluyor.Güncellenen model, kapılardaki karakteristik yüzey kaplaması ve çift tonlu kaplamaya sahip bir dizi yeni alaşım jant da dahil olmak üzere kendine özgü profilini koruyor. Arka tarafta, tam genişlikteki LED arka lambalar, eğimli arka cam ve keskin bagaj kapağı mevcut modelden taşınmış. Bununla birlikte, arka tampon artık yeni bir tasarıma sahip ve geniş bir siyah boyalı alan ve sahte difüzörü çevreleyen dekoratif alüminyum tarzı süslemeler içeriyor.Hyundai'nin aynı panelde çift 10.25 inç ekrana sahip dijital kokpitini koruduğu iç mekanda pek bir değişiklik yok. Görünürdeki tek güncelleme koltuklarda, orta konsolda ve kapı panellerinde görülebilen yeni Adaçayı Yeşili döşeme. Bu seçeneğin sadece Kore'ye özgü modelde mi yoksa diğer pazarlarda da mevcut olup olmayacağı belli değil.

Makyajlı Hyundai Elantra’nın teknik özellikleri daha sonraki bir tarihte açıklanacak çünkü bu bir tasarım ön gösterimiydi ve tam bir tanıtım değildi. Giden model, daha sportif N Line ve performansa daha fazla odaklanan tam gelişmiş N ile birlikte geleneksel motorlu ve hibrit formlarda mevcuttur.