yukarı

Hyundai Bayon: İzmit'ten Dünya'ya yeni küçük SUV

Küçük SUV Hyundai Bayon ve hot-hatch i20 N'in üretimine Hyundai'nin İzmit’teki fabrikasında başlandı...

14 Haziran 2021 kaynak: Hyundai

Hyundai Assan'ın Türkiye’de ürettiği i10 ve i20'ye üçüncü bir model daha ekledi. Küçük SUV sınıfındaki Bayon, markanın SUV dünyasındaki en yeni temsilcisi durumunda.

Yıllık 230.000 maksimum üretim kapasitesine sahip olan Hyundai Assan İzmit Fabrikası, i10 ve i20’den sonra Bayon'u da hatlardan indirerek, Türk ve Avrupalı müşterilerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek.

Hyundai Bayon İzmit'te üretiliyor

Tamamen Avrupa pazarı için geliştirilen Bayon, ayrıca markanın SUV ürün gamını genişletmesinde önemli bir rol oynayacak. Bayon, kompakt bir gövdede geniş iç mekân ve uzun bir güvenlik donanım listesiyle sahalara çıkmaya hazırlanıyor.

Hyundai Bayon 2021

Ayrıca, gelişmiş bağlantı özellikleriyle de mobilite çözümlerini kusursuz bir şekilde sunan otomobil, segmentindeki beklentileri rahatlıkla karşılayabiliyor.

Hyundai Bayon Türkiye'de üretiliyor

Konfor ve kullanışlılık göz önünde bulundurularak tasarlanan Bayon, gelişmiş bağlantı özellikleriyle de güncel beklentileri rahatlıkla karşılayabiliyor.

Hyundai SUV ailesindeki en son tasarım ürünü olan Bayon, mimari, stil ve teknoloji arasında uyumla da ön plana çıkıyor.


Yarış pistlerinden yollara: Hyundai i20 N ve i20 N Line

Hyundai Assan’ın bantlardan indirdiği diğer modeller ise 204 hp motor gücüyle dikkat çeken i20 N ve yarışçı N kostümüyle farkındalık yaratan i20 N Line versiyonu.

Hyundai i20 N

Sınıfında lider bağlanabilirlik ve güvenlik özellikleriyle öne çıkan i20, bu kez de sportif ruhuyla farklı bir yol izlemeye başlıyor. N logolarıyla güncel i20 modelinden ayrılan N Line versiyonu, geniş hava girişli ön tamponu, yere basma kuvvetini artıran tavan spoyleri ve difüzörlü arka tamponuyla şık bir imaj oluşturuyor.

Türkiye’de üretilmiş en hızlı otomobil unvanını elinde bulunduran i20 N ise bambaşka bir karaktere sahip. Yüksek performanslı 1.6 lt, 204 hp’lik turbo motoru ve dinamik teknolojik yenilikleri sayesinde maksimum sürüş keyfi sunan i20 N, 0-100 km/s hızlanmasını 6,2 saniyede tamamlıyor.

Hyundai i20 N ve i20 N-line

Bu hızlı hot-hatch'in ulaşabildiği maksimum hız ise 230 km/s. N Kalkış Kontrolü ve N-Rev Match Devir Eşleştirme de dahil olmak üzere, sportif bir deneyim için bir dizi özel yüksek performanslı işlevsellik ile donatılan i20 n’de beş farklı sürüş modu da bulunuyor.

Yeni i20 N'nin temeli, aslında motor sporlarına dayanıyor. Bu doğrultuda hazırlanan otomobilin tek hedefi, günlük hayatta maksimum performansa sahip bir spor sürüş keyfi sunmak.

Diğer kardeşleri gibi markanın İzmit’teki fabrikasında Türk işçisinin emeğiyle üretilen Hyundai i20 N, FIA Dünya Ralli Şampiyonası'ndaki (WRC) minimum ağırlık ile aynı değere sahip. Doğrudan motorsporlarından geldiği anlaşılan i20N, yakın zamanda üretimine başlaması beklenen yeni i20 WRC’ye de ışık tutuyor.