yukarı

Hyundai Bayon: Gerçeğe biraz daha yaklaştık!

Hyundai’nin Türkiye’de üreteceği (şimdilik) en küçük SUV'u Bayon, tasarımı hakkında - karanlık da olsa - yeni ipuçları verdi...

kaynak: Hyundai

Hyundai'nin en küçük SUV'u Bayon yeni meraklandırma fotoğraflarıyla güçlü ve etkileyici tasarım özelliklerinden kupleler sundu. İlk göze çarpanlar, çift parçalı ön farlarda Kona ve detaylarda yeni Tucson etkisi ve özellikle arka kısımda Hyundai Bayon'un kendine has tasarım detayları.

Ford Puma ve Opel Crossland gibi modellere rakip olması beklenen yeni Hyundai Bayon, "duygusal tasarım" anlayışını yenilikçi çözümlerle birleştirerek Hyundai’nin yeni nesil Sensuous Sportiness tasarım kimliğini pekiştirecek.

Hyundai Bayon Türkiye'de üretilecek

Hyundai Assan İzmit fabrikasında üretilecek olan Bayon'un ön kısımdaki bant şeklindeki hava girişi ve dar LED gündüz farları, otomobilin genişlik algısını güçlendiriyor. Geniş ızgara ise alt kısma doğru yayılarak Bayon'a güçlü bir duruş kazandırmış.

Farlar ise gündüz sürüş LED lambalarının altına konumlanarak ön tarafa özgün bir aydınlatma mimarisi oluşturmuş.

Küçük SUV Hyundai Bayon fiyat bilgisi netleşmedi

İnce bir kırmızı hatla birbirine bağlanmış stop tasarımı ok görüntüsü oluştururken otomobilin profiline doğru taşma yapmış. Arka camın formuna de bakarak Bayon'un coupé-SUV tarzında olabileceği tahmini yapılabilir.

2021'in ilk yarısında İzmit’te üretilecek olan bu yeni küçük SUV, Türkiye ve Avrupa'da satışa sunulacak.

Önümüzdeki haftalarda daha detaylı bilgilerin paylaşılacağı yeni Hyundai Bayon'un motor seçeneklerinde yeni  şaşırtıcı olmayacaktır.