yukarı

Hummer EV Supertruck: Efsanenin elektrikli (ve 1000 hp'lik) dönüşü

Son Hummer'dan on yıl sonra, yeni ismi ve elektrik motoruyla çok daha güçlü geliyor GMC Hummer EV

kaynak: GMC

Önceki modellerinden çok daha modern görünen GMC Hummer EV, ince LED farlarla çevrili minimalist bir ızgaraya sahip. Bununla birlikte, ön uçta, modelin off-road becerisine işaret eden devasa bir tampon ve koruma plakası hakim. Geriye doğru devam edersek, belirgin çamurluklar ve küçük bir arka cam görüyoruz.Araçta ayrıca, açık hava deneyimine olanak tanıyan ve çıkarılabilen panellere sahip düz bir tavan bulunuyor. Şeffaf olan paneller çıkarıldığında bagajda da rahatça saklanabiliyor. Ön cam katlanmazken, arka cam elektronik olarak indirilebiliyor. Arkada LED lambaların yanında ayrıca altı farklı ayara sahip bir MultiPro bagaj kapağı ve elektrikli bir tonneau kapaklı kısa bir yatak bulunuyor.Arazi kullanımı da göz önüne alınarak, bu dev pickup standart olarak 35 inç Goodyear Wrangler All Territory MT lastiklerle geliyor. Bu devasa lastiklerle araç 457 mm dikey engelleri aşabilirken, ve 610 mm’den daha derin sularda rahatlıkla ilerleyebiliyor. Bu değerler size yetmezse 37 inçlik lastik opsiyonunuzun da olduğunu hatırlatalım.

Hummer EV daha az çılgın ölçüler, çok daha çılgın teknik verilerle geliyor_arabazzi.com

Kabine girdiğimizde, 12,3 inç dijital gösterge paneli ve 13,4 inç bilgi-eğlence sistemi göze çarpıyor. Bilgi-eğlence sistemi, 18 farklı kamera görüntüsü sunan Hummer UltraVision sistemine kolay erişim sağlıyor. Engellerden kaçınmaya yardımcı olmak için "sanal bir gözcü" olan bu sistem, gövde altı kameralar da kullanıyor.

Hummer EV'nin maceraya hazır kokpiti_arabazzi.com

Bilgi-eğlence ekranında arazi durumu ve araç fonksiyonlarının yanı sıra, lastik basıncı, eğim ve yuvarlanma açılarının da gösterildiğini açıkladı GMC. Teknoloji konusundan devam edersek, Hummer EV, Super Cruise yarı otonom sürüş sisteminin en son versiyonu ile donatılmış. Bu otonom sistem, ABD ve Kanada'daki 321.869 km'den daha uzun ve uyumlu otoyollarda eller serbest sürüşe izin veriyor.

GMC Hummer EV 1.000 hp ve 15.592 Nm tork üreten üç elektrik motoruyla off-road uçuşları gerçekleştirecek_arabazzi.com

Hummer EV’in gücü tahmini 1.000 hp ve (en az bizim enflasyon rakamları kadar iyimser bir hesapla) 15.592 Nm tork üreten üç elektrikli motordan geliyor. Bu güçle birlikte dört tekerlekten çekişli dev pickup sadece yaklaşık 3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabilecek! Elektrik motorları, enerji ihtiyaçlarını Hummer EV'nin 563 km’den fazla bir menzile sahip olmasını sağlayan Ultium isimli batarya paketinden karşılıyor.Şarj etme zamanı geldiğinde, Hummer’in 350 kW’lık şarj kapasitesi için minnettar olacağımız kesin. Yani olacakları... 10 dakikalık bir şarjla yaklaşık 161 km menzil böylesine dev bir pikap için çılgın rakamlar ve etkileyici özellikler burada da bitmiyor.

Hummer EV, CrabWalk dört tekerleği yönlendirme sistemini standart sunuluyor_arabazzi.com

Daha önce de belirtildiği gibi, Hummer EV, CrabWalk işlevine sahip dört tekerleği yönlendirme sistemiyle satışa sunulacak. Ön ve arka tekerleklerin düşük hızlarda aynı açıda dönmesini sağlayan sistem, Hummer EV'nin dar alanda çapraz hareketini kolaylaştırıyor.

Araziden bahsetmişken, Hummer EV Ekstraksiyon Modu ile uyarlanabilir bir havalı süspansiyonlara sahip olacak. Bu mod sayesinde, aşırı zor arazi koşullarının üstesinden gelmek için, süspansiyonlar 149 mm yükseltilebilecek.

Maceranızın niteliğine göre Hummer EV'nin üstünü farklı kombinasyonlarda açıp kapatabiirsiniz_arabazzi.com

2021 sonbaharında 112.595 dolardan başlayan fiyatlara satışa sunulacak Hummer Ev Edition 1. Bu bizi aşar diye düşünüyorsanız, ki zaten hepsi rezerve edildi bile, güzel haberlerle bitirelim...

2022'de 800 hp ve 99.995 dolarlık, 2023'te iki elektrik motoru, 625 hp ve 89.995 dolarlık ve son olarak 2024 yılında, yine iki motorlu, yine 625 hp'lik ama daha düşük menzilli ve 79.995 dolarlık bir Hummer EV serisi kesinleşen planlar arasında.

Üstelik General Motors'un yaygın servis ağı ve taksit öteleme avantajıyla!..