yukarı

Honda Type R 2020: Örtü kalktı, fiyat göründü!

Tokyo Motor Show mevsiminde, ateş topu Civic Type R'ın 2020 modeline bakmadan çıkmak olur mu!..

13 Şubat 2020 kaynak: Honda

Yenilenen Honda Civic Type R'ın örtüsü Tokyo Otomobil Fuarı’nda kalktı, biz de şöyle bir baktık... Ardından ABD başlangıç fiyatının birkaç yüz dolar artışla 37.230 $ olacağı bilgisi geldi.

 

Normal Civic'in peşinden makyaj odasına giren 2020 Honda Civic Type R'da en kayda değer görsel yenilikler tampon tasarımları ve daha iyi soğutma için genişleyen ön ızgarada yaşanmış.

 

/images/yuklemeler/honda-civic-type-r_arabazzi_

 

Zaten oldukça kalabalık bir tasarımı, bolca köşesi, geometrisi olan Civic Type R'ın hafif bir makyajla geçiştirmiş olması bizce iyi bir şey... Söylemedi olmasın, bir de yeni ve daha parlak bir mavi seçeneği var 2020 Type R'ın.

 

Ketum Honda, yeni Civic Type R'ın içini henüz göstermemiş olsa da Alcantara kaplı yeni bir direksiyon ve vites topuzunun sözünü verdi. O soğuk metal vites topuzunun daha da iyisine kim hayır der ki!

 

/images/yuklemeler/civic-type-yandan

Teknik ve mekanik yeniliklerde başı çekenler, yüksek hızda daha etkili ve dayanıklı yeni fren sistemi, direksiyonun hissini artırırken sürtünmeyi azaltan ön takım ve daha konforlu amortisörler. Ki bildiğiniz gibi, yeni nesil Type R konfora ilk defa vurgu yaparak, "comfort" bir sürüş moduyla çıkmıştı yollara.

 

Civic Type R önden

 

Motor kaputunun altındaki 2.0 VTEC turbo motorun beygir kadrosunda - sürpriz bir şekilde - herhangi bir genişleme yok. 320 hp ve 400 Nm'lik rakamlar 6 ileri manuel şanzıman yönetiminde senfoniye devam ediyor.

 

Honda Civic Type R mavi beyaz

 

Üstelik yeni "Active Sound Control" sistemi sayesinde, seçtiğiniz sürüş moduna göre kulaklarınıza masaj yapan motor sesinin miktarını da kendiniz ayarlabileceksiniz. Hatırlarsınız, Ferrari F40’ı hatırlatan üçlü egzoz da oraya süs olsun diye konmamıştı. Ortadaki çıkış akustik performans sorumlusuydu.

 

O zaman dans!..