yukarı

Honda Civic Hatchback: Hibrit motoruyla geliyor

Honda, Civic Hatchback'in yeni neslinin dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

26 Haziran 2021 kaynak: Honda

Honda'nın en yeni hibrit modeli olan Civic Hatchback, e:HEV logosuyla Avrupa’da 2022 yılının sonbaharında satışı sunulacak. Civic Hatchback e:HEV ile birlikte marka, 2022 yılına kadar Avrupa’daki tüm ana akım modellerinin hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olma hedefine ulaşmış olacak.

Honda, Hatchback Civic’in 11’inci nesline ait ilk görüntüleri yayınladı. Yeni neslinde standart olarak e:HEV logosunu taşıyacak olan Civic Hatchback, Honda’nın hibrit ürün gamına eklenen en yeni model olarak öne çıkıyor. Tamamen yenilenen 5 kapılı Honda Civic Hatchback, 50 yıllık mirasından gelen konfor ve görünümüyle dikkat çekiyor. Honda’nın Avrupa pazarında önemli bir oyuncusu olan Civic, kullanım kolaylığı sunan donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

honda civic hb türkiyeye ne zaman gelir

1972'deki lansmanından bu yana, 170 ülkede 27 milyondan fazla satışı gerçekleşen Honda Civic modeli dünya çapındaki müşteriler tarafından beğeni ile karşılandı. Bu başarının tamamen Civic modeli ile devam etmesi beklenirken; hibrit motorlu Civic Hatchback e:HEV 2022 yılının sonbaharından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.

honda civic hatcback fiyatı belli oldu mu

Honda’nın e:TECHNOLOGY markası altında yer alan e:HEV ( hibrit elektrikli araç) logosu taşıyan yeni Civic Hatchback, Honda’nın hedeflerinde önemli bir kilometre taşı olacak. Honda mühendisliği ve tasarım felsefesinin en başarılı örneklerinden biri olan e:HEV teknolojisini sunan Civic Hatchback ile birlikte marka, 2022 yılına kadar Avrupa’daki tüm ana akım modellerinin hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olma hedefine ulaşmış olacak.

honda civic hatchback yakıt tüketim değeri nedir

Jazz ve HR-V modellerinde, 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor kullanılıyor. Motor, iki elektrik motorunu besleyen küçük bir pil takımını şarj etmek için kullanılıyor. Bu teknoloji kısa mesafelerde tamamen elektrikli sürüşü mümkün kılıyor. Jazz'da sistem 110 HP güç üretirken, HR-V'nin e:HEV sistemi 130 HP güç çıkışı sağlıyor. CR-V’de ise 2.0 litrelik dört silindirli bir motor 181 hp güç üreten çift elektrikli motor konfigürasyonu kullanıyor. Honda Civic Hatcback’de hangi motorun kullanılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Honda, yeni hatchback'in yalnızca dış görüntülerini yayınladı. Tasarım, önceki nesilden daha yere yakın görünürken, büyük ölçüde sedan kardeşini anımsatıyor. Kare formlu ön taraf LED farlarla çevrili. Alt taraftaki ızgara bölümünün boyutu üst ızgaradan daha büyük. A sütununun konumu, daha büyük bir kaput izlenimi vermek için geriye doğru tasarlanmış.

Yanlardan aşağı doğru hareket eden güçlü bir karakter çizgisi, kaputtan yeni görünümlü stoplara kadar uzanıyor ve ön camın alt kısmında küçük bir spoyler ile şık, neredeyse fastback benzeri bir arka kısma entegre ediliyor.

honda civic hatchbackin bagaj hacmi ne kadar

Honda herhangi bir iç mekan görüntüsü açıklamadı, ancak ABD'ye özel versiyona dayanarak, içeride tam radikal bir yenilik bekleyebiliriz. Havalandırma ve düğmeleri içeren ön panel uzun, yatay bir temaya sahip. Ayrıca yeni bir yüzer tarzda dokunmatik bilgi-eğlence sistemi de var. Standart 7 inç, isteğe bağlı olarak dokuz inçlik bir boyut tercih edilebiliyor. Honda, yeni sistemin daha basit menüler ve kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı ile geldiğini söylüyor.

Yeni özelleştirilebilir 10.2 inçlik dijital gösterge paneli, yeniden tasarlanmış bir direksiyon simidinin arkasında oturuyor, ancak Civic'in giriş seviyesi versiyonları, analog bir hız göstergesiyle satışa sunulacak.