yukarı

Haval Cool Dog SUV Çin'de yollara çıkıyor

Haval, Çin'de Cool Dog adında yeni bir kompakt SUV piyasaya sürdü.

12 Temmuz 2022 kaynak: Haval

Adından da anlaşılacağı gibi, yeni geleneksel motor ile çalışan SUV, benzer şekilde sağlam bir tasarım ile Haval Big Dog'un altına yerleştirildi. Great Wall Motors markası Çin'de birçok farklı SUV sunuyor ancak Cool Dog tasarımıyla diğer SUV’lardan ayrılıyor. 4.520 mm uzunluğa, 1.875 mm genişliğe ve 1.745 mm yüksekliğe sahip olan yeni model, 2.710 mm dingil mesafesine sahip. Bu ölçüler, Big Dog'dan 100 mm daha kısa, ancak Ford Bronco Sport'tan 133 mm daha uzun olmasını sağlıyor.Tasarım açısından Cool Dog, popüler Big Dog'dan birkaç tasarım özelliğini bir araya getiriyor, ancak iki SUV herhangi bir gövde panelini paylaşmıyor. Önde, yuvarlak LED farlar, boyanmamış tamponlar ve alüminyum tarzı koruma levhaları sağlam ve agresif bir görünüm için kutu şeklindeki ızgaranın içine yerleştirilmiş.

Profil, kaputun dinamik hatlarına benzer şekilde kutu gibi tekerlek davlumbazları ve kaslı çamurluklarla diğer Haval SUV'lardan daha heykelsi. Pencere çizgisi Hummer tarzı görünüm için dar, siyah veya gümüş boyalı sütunlar sayesinde arkaya kadar uzanıyor. Arkada, bagaj kapağı, yakın zamanda ortaya çıkan SsangYong Torres'e benzer bir yedek lastik kapağını andıran bir çıkıntıya sahip. Ayrıca çok dar bir arka cam ve dikey olarak düzenlenmiş LED stop lambaları da görebiliyoruz.İçeride, SUV'nin bütçe dostu atmosferi, Cool Dog'un gösterge panelinin Big Dog'dan daha az süslü görünmesini sağlamış. Yine de Haval'ın dijital gösterge paneli, 12,3 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranı, Land Rover tarzı direksiyon simidi ve koltuk başlıklarına monte edilmiş olanlar dahil 18 hoparlörlü yepyeni bir JVC ses sistemi ile bol miktarda teknoloji var. Daha yüksek donanımlar ayrıca iki tonlu deri koltukların yanı sıra karbon stili ve piyano siyahı vurgulara sahip.Kaputun altında 184 HP ve 275 Nm tork üreten turbo 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor yer alıyor. Güç, yedi vitesli DCT otomatik şanzıman aracılığıyla ya öne ya da dört tekerleğe gönderiliyor. Çin pazarı, Avrupa'da uygulanan katı emisyon düzenlemelerini uygulamadığı için, herhangi bir elektrikli versiyon beklemiyoruz.

Haval Cool Dog 2022'nin üçüncü çeyreğinde Çin'de piyasaya sürülecek. Donanım seviyesine bağlı olarak, fiyatlandırma 120.000-150.000 yuan arasında değişecek ve bu da 17.864 ila 22.330 dolar anlamına geliyor.