yukarı

Genesis G70 Shooting Brake: Avrupalıları hassas noktasından vurdu

Avrupa’ya açılma kararından sonra Genesis, markanın ilk station modelini tanıttı.

16 Mayıs 2021 kaynak: Genesis

Ülkemizde pek seviliyor olmasa da Avrupa pazarının favori karoser tipi olmaya devam ediyor stationlar. SUV’lar her ne kadar tahtlarını sallasa da ciddi bir alıcı potansiyeli mevcut  station karoserli modellerin.

genesis türkiye

Hyundai’nin de premium markası olarak konumlanan Genesis de yakın zamanda Avrupa pazarına girme kararını vermişti. Bu kararın ardından da Avrupalıları yumuşak karınlarından vurmayı başaracak bir model tanıttılar.

genesisin rakipleri neler

Güney Koreli markanın da ilk station karoserli modeli olan G70 Shooting Brake, Genesis’in Avrupa’da satışa sunacağı beşinci model olacak. Audi A4 Avant, BMW 3 Serisi Touring ve Mercedes-Benz C-Serisi Estate ile zorlu bir mücadeleye girecek olan G70 Shooting Brake, sedan karoserlisi ile aynı boyutlara sahip. 4.685 mm uzunluğunda, 1.850 mm genişliğinde ve 1.400 mm yüksekliğinde olan G70 Shooting Brake, 2.835 mm uzunluğunda aks mesafesine sahip.

genesis kaç para

Yeniden tasarlanan arka kısım ve daha uzun tavan sayesinde sedan kardeşine göre daha fazla bagaj alanı sunuyor. Genesis bagaj alanının sedan versiyondan yüzde 40 daha büyük olduğunu iddia etti. Dahası, 40:20:40 katlanabilir arka koltuklar sayesinde bazı büyük eşyaları dahi taşıyabilecek G70 Shooting Brake.Önden bakıldığında aynı tampon tasarımı, ızgara ve bölünmüş far stiline sahip olduğu için sedan versiyondan ayırt etmek mümkün değil. İnce LED stoplar da sedan ile aynı grafiklere sahip ancak artık bagaja kadar uzuyorlar. Tampon, Shooting Brake modeline göre yeniden tasarlanmış ve tıpkı dört kapılı gövde stilinde olduğu gibi dört kanatlı bir difüzörle sona eriyor. Ayrıca üçüncü fren lambasını içeren tavana monte bir spoyler de bulunuyor.Genesis, G70 Shooting Brake'in donanım seviyelerini ve motorları henüz detaylandırılmadı. Fakat 250 HP güç üreten 2.0 litrelik turbo destekli dört silindirli benzinli motor ve 3.3 litrelik ikiz turbolu 365 HP gücünde yine dört silindirli benzinli motorların olacağını tahmin ediyoruz. Bunların yanında 200 HP gücünde 2.2 litrelik dizel motorun da olacağı söyleniyor.Sırf motor seçeneklerine bakıldığında bile ülkemize ancak galeriler düzeyinde giriş yapabileceğini tahmin etmek pek de zor değil.