yukarı

Elektrikli John Cooper Works

Cooper SE'nin JCW versiyonu, standart modelin 215 hp gücündeki elektrik motorunu koruyor.

06 Aralık 2023 kaynak: Mini

Yeni Mini Cooper S almak isteyen, ancak standart modelden biraz daha fazla görsel etkiye sahip bir şey isteyenler için iyi haberlerimiz var. Otomobil üreticisi, güçlü hatchback için, aşırı performans olmadan bazı klasik JCW görünümleri veren özel bir John Cooper Works versiyonu tanıttı.

John Cooper Works paketi ile Cooper SE'de yapılan değişiklikler, yeni bir ön ızgara çevresi ve parlak siyah renkte logo ile başlıyor. Kaputta ayrıca, DRL'ler olarak hizmet veren iki basit yatay şerit de dahil olmak üzere LED farlarda bireysel ışık imzaları bulunuyor.

Mini, JCW modeline iki tonlu tasarıma sahip ve bir dizi kırmızı fren kaliperi üzerine oturan bir dizi özel 18 inç, 10 kollu jant taktı. Araçta ayrıca kontrast bir tavan ve Chilli Red ile boyanmış kanat aynası kapakları ve kaputun üzerinde uzanan kırmızı grafikler bulunuyor.

JCW versiyonu aynı zamanda bazı iç mekan güncellemelerini de beraberinde getirdiği için bu sadece bir dış paket değil. Bunlar arasında sentetik deri ve kırmızı dikişli daha sportif koltuklar yer alıyor. Gösterge paneli ve kapı panelleri de benzersiz bir siyah ve kırmızı temaya sahip ve büyük merkezi bilgi-eğlence ekranı, iç aydınlatmayı kırmızıya çeviren ve Cooper SE'nin gaz tepkisini optimize eden bir Go-Kart modu içerecek şekilde güncellenmiş.
 

Hiçbir mekanik yükseltme yapılmamış. Sonuç olarak, Cooper SE John Cooper Works versiyon hala 215 hp ve 330 Nm torka sahip tek bir elektrik motorundan güç alıyor. Bu motor gücünü, araca WLTP test döngüsünde 402 km kadar menzil sağlayan 54,2 kWh'lik bir batarya paketinden alıyor. Ayrıca 6,7 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor ve 30 dakikada %10'dan %80'e kadar şarj edilebiliyor.