yukarı

DS 9 sonbaharda Türkiye'de!

DS Automobiles, zarif sedanı DS 9’u satışa sunmaya hazırlanıyor. Almanları gözüne kestiren DS 9, Eylül ayında Türkiye'de olacak...

29 Haziran 2021 kaynak: DS Automobiles

Fransız lüks anlayışının otomotivdeki karşılığı sayılabilecek DS Automobiles, büyük sedan modeli DS 9’u Türkiye’de de satışa sunmaya hazırlanıyor.

Gecikmeli de olsa üretimine başlanan ve Eylül ayında Türkiye yollarına çıkacak olan DS 9, büyük sedan sınıfında iddialı bir model olacak.

DS 9 Türkiye'de

Dış tasarımda DS Automobiles’e özgü estetik detayların öne çıktığı "9", iç mekân konforu ve yeni nesil teknolojileriyle de dikkat çekiyor.

Sosyal medya paylaşımlarımızda da hararetli bir ilgiyle karşılanan DS 9’un ön yüzü DS Automobiles’in güncel tasarım dilini sürdürürken, motor kaputunu diklemesine kat eden DS Kılıcı hemen göze çarpıyor.

Dış tasarımdaki "Clous de Paris" işlemeleri, farlardaki DS Fenerleri ve gizli kapı kolları gibi sıra dışı tasarım detayları ise DS 9’un rakiplerinden ayrışmasını kolaylaştırıyor.

DS 9 2021'de Türkiye'de

Eğimli fastback tarzı tavan çizgisi DS 9’a sportif karakter katarken, aerodinamik açıdan da katkı yapıyor.

4.93 m uzunluk, 1.93 m genişlik ve 1.46 m yükseklik değerleriyle DS 9, sınıfında az rastlanır 2,9 m'lik aks mesafesiyle arka bölümdeki yolculara geniş bir alan sunuyor.


DS 9 ve lüks detaylar

DS 9’un dışındaki gösterişli tasarım, iç mekânda da özenle düşünülmüş detaylar ve konfor öğeleriyle devam ediyor.

DS 9 Fransız lüksünün temsilcisi

Nappa deri kaplamalı orta konsol ve saat kayışı tasarımlı koltuk döşemeleri ile yüzeylere cömertçe uygulanan malzemeler Fransız lüks anlayışını vurgularken, ayrıntılara verilen önemi de yansıtıyor.

DS 9’un kokpitinde kristal montürlü kumandalar ve dokunmatik kontroller, tavan döşemesini ve güneşlikleri kaplayan Alcantara deri göze çarpıyor.

Kapı kolları ve el işçiliğiyle deri kaplanmış direksiyon de konforu sürekli hissedilebilir hale getiriyor. DS 9’da sunulan ısıtmalı, soğutmalı ve masaj özellikli koltuklar ise sınıfında bir ilk olan açısı ayarlanabilir baş dayanağıyla birlikte sunuluyor.


Süspansiyon sistemiyle konfor şov

DS 9 prestijli bir sedanın sessiz konforunu bir Grand Touring Coupé'nin dinamikleriyle birleştirme iddiasında. Bu görevde baş rol, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION isimli ve her tekerleğin hareketinin bağımsız şekilde kontrol eden kamera destekli süspansiyon sisteminde.

DS 9 Eylül'de Türkiye'de

Yardımcı oyluncular ise otonom sürüş imkânı sunan DS DRIVE ASSIST, park yeri tespiti de yapabilen otomatik park yardımcısı DS PARK PILOT gibi daha birçok üst seviye teknoloji yer alıyor.


DS 9 fiyat bilgisi

2021'in Eylül ayında Türkiye'de de satışa sunulacak yeni DS 9'un fiyat listesi henüz netlik kazanmadı. Ama bir fikir vermesi açısından, 225 hp gücündeki 1.6 PureTech motorlu DS 9'un Fransa fiyatlarının 47.700 Euro'dan başladığını belirtelim.

Fiyat listesinin en tepesinde ise 69.400 Euro ile 360 hp'lik hibrit motorlu ve 4x4 çekişli DS 9 E-Tense (Rivoli + donanım) yer alıyor.