yukarı

DS 9 2022: Türkiye’de satışa sunuldu

DS 9, 3 farklı donanım seviyesi ve 1 milyon 320 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

21 Şubat 2022 kaynak: DS

DS Automobiles’in zarif sedan modeli DS 9, Türkiye yollarıyla buluşuyor. DS 9, markanın karakterini yansıtan tasarımı, üst düzey konfor iddiası sunan iç mekân özellikleri ve sahip olduğu teknolojilerle premium sedan rekabetine dahil oluyor.

DS 9’un ön kısmı DS Automobiles’in güncel tasarım dilini sürdürürken, motor kaputu üzerinde yer alan DS Kılıcı ilk bakışta göze çarpan tasarım özellikleri arasında yer alıyor. Dış tasarımdaki Clous de Paris işlemeleri, DS Fenerleri ve gizli kapı kolları gibi tasarım detayları ise DS 9’un dikkat çekmesini sağlıyor. Eğimli fastback tarzı tavan çizgisi DS 9’a karakter kazandırırken, bu tasarım modele aynı zamanda aerodinamik bir görünüm de katıyor. 4,93 metre uzunluğa, 1,93 metre genişliğe ve 1,46 metre yüksekliğe sahip olan DS 9, 2,9 metrelik aks mesafesiyle arka bölümdeki yolculara büyük bir yaşam alanı sağlıyor.

Lüks ve konfor

DS 9’un iç mekanı, Nappa deri kaplamalı orta konsol ve saat kayışı tasarımlı koltuk döşemeleri ile Clous de Paris işlemeleri, inci dikişleri gibi zanaat eserleri ile tamamlanarak Fransız lüks bilgi birikimini vurguluyor. DS 9’un OPERA tasarım konseptinde ön yaşam alanında, kristal montürlü kumanda ve dokunmatik kontroller, tavan döşemesini ve güneşlikleri kaplayan Alcantara göze çarpıyor. Kapı kolları ve el işçiliğiyle deri kaplanmış direksiyon simidi de konforu hissedilebilir hale getiriyor. Hem ön hem de arka yolcular için tercih edilebilen ısıtmalı, soğutmalı ve masaj özellikli koltuklar ise kol dayanağı ve ayarlanabilir baş dayanağıyla birlikte sunuluyor.Tüm donanım seçeneklerinde standart olarak sunulan açılır cam tavan, kabin içindeki ferah ortama katkı sunarken, 510 litrelik hacme erişim sunan standart donanım kapsamındaki elektrikli bagaj kapağı ve eller serbest bagaj erişimi konfora verilen önemi gösteriyor. Otomatik anahtarsız giriş sisteminin sürücüyü tanıyarak otomobile yaklaştığında gizli kapı kollarını zarif bir gösteri ile açığa çıkarması ve o sırada ön ve arka aydınlatma gruplarının yanı sıra DS Fenerleri’nin karşılama seremonisine katılması, otomobile erişimi heyecan verici bir deneyime dönüştürüyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip 12 inçlik merkezi medya ekranı, çözünürlüğü, hızlı tepkileri ve pratik arayüzüyle üst düzey akıllı telefon deneyiminin otomobilde yaşanmasını sağlarken, 12 inçlik dijital gösterge paneli zengin kişiselleştirme seçeneklerine sahip.Tüm donanımlarda standart olarak sunulan, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION kamera destekli süspansiyon sistemi yüksek sürüş konforu sunuyor. Bunun yanında yarı otonom sürüş imkanı sunan DS DRIVE ASSIST, park yeri tespiti de yapabilen otonom park yardımcısı DS PARK PILOT gibi daha birçok üst seviye teknoloji yer alıyor.

Verimli Puretech motor

DS 9, Puretech 225 isimli 1,6 litre turbo beslemeli 225 HP ve 300 Nm azami tork sunan motor seçeneği ile piyasaya sunuluyor. 0-100 km/saat hızlanmasını 8,1 saniyede tamamladıktan sonra elektronik olarak sınırlandırılmış 236 km/saat azami hıza kadar sekiz ileri oranlı EAT 8 tam otomatik şanzımanının pürüzsüz ve hızlı vites geçişleri eşliğinde istekli bir şekilde hızlanan DS 9, karma koşullarda 5,7 lt/100 km yakıt tüketimi ile aerodinamik tasarımının karşılığını veriyor.