yukarı

DS 3 ufak dokunuşlarla yenilendi

DS, Crossback adını bırakan güncellenmiş DS 3 kompakt SUV'yi tanıttı.

26 Eylül 2022 kaynak: DS

26.09.2022- 2018'de tanıtılan selefi gibi, makyajlı DS 3 de benzinli, dizel ve elektrikli motor seçenekleriyle sunuluyor. Altı ileri manuel şanzımanlı 1.2 litrelik PureTech 100 benzinli, 1.2 litrelik Puretech 130 benzinli ve sekiz ileri vitesli otomatik şanzımanlı 1.5 litrelik BlueHDi dizel motorları bir kenara bırakırsak, öne çıkan nokta EV'nin geliştirilmiş özellikleri oluyor. Daha spesifik olarak, DS 3 E-Tense, tümü Fransa'da yapılan yeni bir 400 Volt elektrik motoru, redüksiyon dişlisi ve 54 kWh pil ile güncellendi.

DS 3 2022

Sonuç olarak, güncellenen DS 3 E-Tense, önceki modele göre 20 HP artışla 156 HP ve 260 Nm tork sunuyor. Verimlilik ve aerodinamikteki küçük iyileştirmelerin yanı sıra biraz daha büyük pil (50 kWh'den 54 kWh) 402 km'lik bir menzil sağlamış. 100 kW'lık bir şarj cihazıyla pil, 25 dakikada yüzde 0'dan yüzde 80'e çıkabiliyor ve 11 kW'lık bir duvar kutusu aracılığıyla tam şarj beş saatte tamamlanıyor.

DS 3 2022

DS 3, DS 4 tarafından tanıtılan ve makyajlı DS 7'ye uyarlanan bir özellik olan "DS Wings" LED DRL'lerin imzasını kazanırken, görsel değişiklikler ön tampona odaklanıyor. Çevresinde daha az krom bulunan hafifçe revize edilmiş ızgara ve tampon girişlerini vurgulayan daha keskin kanatlar öndeki diğer dikkat çekici detaylar. Arkada, tek değişiklik stopların etrafındaki yeni lake siyah şerit oluyor.

DS 3 2022

Profil, 17 inç veya 18 inç çapındaki yeni jant tasarımları dışında aynı görünüyor. Renk paleti, Kristal İnci, Platin Gri, Artense Gri, Perla Nera Siyah ve Polar Beyaz tonlarına katılan Diva Kırmızısı ve Lake Gri olmak üzere iki yeni renk eklenerek revize edildi. Çift tonlu bir görünüm isteyenler için tamamı Perla Siyah veya Karat Gri çatı ile kombine edilebilir.

İçeride, değişiklikler 10,3 inç dokunmatik ekranda on iki kare widget, kablosuz akıllı telefon yansıtma ve en az 40 dili destekleyen gelişmiş ses tanıma ile yeni DS IRIS bilgi-eğlence sistemine odaklanıyor. Yeni ekran, yapılandırılabilir 7 inç dijital gösterge paneli ve baş üstü ekran ile birleştirilmiş. MyDS uygulamasından uzaktan kumanda özellikleri alınabiliyor. İsteğe bağlı 515 Watt Focal Electra ses sistemi, birinci sınıf bir ses deneyimi için bir subwoofer ve TNF tweeter'lar dahil on iki hoparlöre sahip.

DS 3 2022

DS tasarımcıları, entegre kontroller için farklı bir kuruluma sahip yeni bir direksiyon simidi tercih etmiş. Modele bağlı olarak, döşeme seçenekleri arasında Silisyum Grisi Peruzzi Kumaş, Alcantara, Bazalt Siyah damarlı deri, Çakıl Grisi veya Bazalt Siyahı Nappa deri bulunurken, ön koltuklar ısıtmalı, elektrikli ve masajlı tercih edilebiliyor.

Standart güvenlik kiti Şeritte Kalma Yardımı, Trafik İşareti Tanıma ve Aktif Güvenlik Frenini içerirken Visio Park 2 (360 derece kamera), Genişletilmiş Trafik İşareti Tanıma ve DS Sürüş Asistanı isteğe bağlı özellikler ve şerit takip yardımcısı ikinci seviye otonom sürüşe katkıda bulunuyor.

DS, giriş seviyesi Bastille, sportif Performance Line ve Performance Line+, orta seviye Rivoli ve amiral gemisi Opera dahil olmak üzere daha büyük DS 7'ye benzer basitleştirilmiş bir donanım yapısı seçmiş. Marka 27 Eylül'den itibaren Fransa'da sipariş almaya başlayacak. Fiyatlandırma benzin için 30.100 Euro'dan, dizel için 34.700 Euro’dan ve E-Tense için 41.700 Euro’dan başlıyor. SUV, Fransa'nın Paris kentindeki Poissy fabrikasında üretilecek.