yukarı

Dacia Spring 2022: Satın alınabilecek en iyi otomobil

Dacia Spring, Avrupa AUTOBEST Jürisi tarafından “2022 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil ” ödülüne layık görüldü.

15 Aralık 2021 kaynak: Dacia

32 Avrupa ülkesinden gazetecilerden oluşan AUTOBEST jürisi, 2022 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil olarak Dacia Spring’i seçti. Jüri, Dacia Spring’i açık ara en iyi ve en uygun fiyatlı otomobil olarak oyladı. AUTOBEST jürisi 21 yıllık tarihinde ilk kez tamamen elektrikli bir aracı kazanan olarak belirledi.%100 elektrik

Mart 2021'in sonunda tanıtılan Dacia Spring, 43 bin adedin üzerinde sipariş aldı. Bu başarının çok önemli bir nedeni var. Spring, tamamen elektrikli ulaşımı kolaylaştırıyor, ulaşılabilir kılıyor ve gerekli donanım seçeneklerini (navigasyon, klima, elektrikli camlar, akıllı telefon yansıtma vb.) Avrupa’da uygun bir fiyata sunuyor.Kompakt SUV görünümünün altında; dört kişilik geniş ve ferah bir iç mekan, verimli ve güvenilir bir elektromotor ve 305 km’ye varan menzil (WLTP Şehir döngüsü – WLTP Karma döngüde 230 km) yatıyor.Dacia Spring, 2022 Avrupa’da Satın Alınabilecek En İyi Otomobil ödülü dışında, geçtiğimiz kasım ayında AUTOBEST tarafından düzenlenen ECOBEST Challenge 2021’de aşağıdakiler de dahil olmak üzere başarılı sonuçlar elde etti:

- Karma çevrimde 221 km menzil (WLTP homologasyonu 230 km)
- Gösterge panelinde %0 enerji rezervi ile 31 km sürüş menzil
- Test edilen 15 araç arasındaki en iyi ölçüm değeri olarak 8,25 km/kWsa enerji verimliliği