yukarı
renault
renault

Dacia Spring 2021: Herkes için elektrik!

Dacia'nın mini şehir SUV'u Dacia Spring, ulaşılabilir elektrikli otomobillerin bayraktarı olacak...

kaynak: Dacia

Nice elektrikli otomobil haberine gözlerde kalp emojisiyle başlasak da iş fiyat kısmına gelince Kırık Kalpler Kulübü üyelerine dönüşüyoruz hepimiz. 

 

Ama (elektrik çağının öncülerinden Renault destekli) mantık abidesi Romen Dacia ya da "ulaşılabilir-basit-dertsiz" arabaların markası, bizi "olabilir" fiyatlarla elektrik akımına sokmaya hazırlanıyor: 2020 Dacia Spring

 

Dacia Spring elektrikli mini SUV

 

%100 elektrikli, 5 kapılı, 4 kişilik ve sadece 3,73 m uzunluğunda (Dacia Duster -61 cm) mini bir şehir SUV'u Dacia Spring. İsmi pek orijinal olmadığı gibi, kendisi de safkan bir model sayılmaz. 

 

Dacia Spring 2021 Renault City K-ZE formülünün Dacia yorumu

 

2019'den bu yana Çin'de satılan Renault City K-ZE ve Brezilya'yla Hindistan sokaklarında turlayan Renault Kwid ile aynı genleri paylaşıyor elektrikli Dacia Spring. Bir zamanlar Renault-nissan ittifakının CEO'su olan Carlos Ghosn'un son büyük elektrikli projesinin parçası olarak da bakabiliriz Spring'e.

 

Elektrikli Dacia Spring ve 200 km menzil

 

Menzilin 200 km'yi aşacağı dışında, bu şehir küpü hakkında şimdilik çok fazla bir teknik veri paylaşmıyor Dacia. 200 km'ye yan gözle bakmadan önce "küçük batarya - küçük hacim - hafiflik - düşük maliyet" döngüsünü gözardı etmeyelim lütfen:)

 

Dacia Spring 2021'e bu turuncu detayları ne kadar taşır bilinmez...

 

Cenevre fuarının hayaliyle kendini "showcar" olarak konumlandıran Dacia Spring 2021'in ilk çeyreğinde yolda olacak. Dört bir yana saçılmış florasan turuncu detayları hatırı sayılır ölçüde azaltırsak, gerçek hayattaki Spring şimdiden görür gibi oluruz tahminen. Full LED farların standart kalması dileklerimizle...

 

Dacia Spring ve full LED farları

 

Ama zaten asıl show'unu görüntüden çok 15.000 Euro'nun altında beklenen fiyatlarla yapacak Dacia Spring. Hedef kısaca Avrupa'nın en ulaşılabilir %100 elektrikli arabası olmak. Hem yer yer Duster tadı veren bu tasarımı da hiç fena bulmadık doğrusu. 

 

Elektrikli Dacia Spring'in şık LED stopları

 

Ne dersiniz, içten yanmalılarıyla sıkı bir hayran kitlesine sahip Dacia, "keyifli ve ulaşılabilir" Spring'iyle Türkiye'yi de elektriğe ısıtır mı?