yukarı

Cullinan Black Badge: Karanlık taraftaki lüks SUV

Hiper zenginlerin hayatı hep karanlıkta kalmıştır. Cullinan Black Badge vesilesiyle bir kısmını aydınlatıyoruz

kaynak: Rolls-Royce

Yalan yok. Şu fakir zevkimizle, normal Cullinan'ı biraz fazla ciddi, ağır ve hatta tacizkâr bulmuştuk vaktinde. Ciddi, ağır ve hatta tacizkâr patronların istediği de tam olarak bu olsa gerek. 

 

Lakin Cullinan Black Badge'in garip, açıklaması zor, hipnotik bir cazibesi var...

 

10 kat el cilasıyla (gerçek bilgi) siyahın derinliklerine götüren bu güzelliğe dokunmaya kıyılır mı bilinmez ama Cullinan, Rolls-Royce'un servet sahipleri araziye çıksın diye ürettiği ilk SUV malum.  

Bugüne kadarki en kapsamlı boya işçiliğiyle Black Badge ise Cullinan'ın biraz daha şehir, gece, gençlik ve güç odaklı hali. 

 

Rivayet odur ki 44.000 renk seçeneğiyle sınırsızca şımartma potansiyeline sahip Rolls-Royce Cullinan Black Badge

 

Yine de, konsepte uygun olarak karartılmış ön ızgara çerçevesi, çift R'li logo ve kanatlarını açmış süzülen meşhur "The Spirit of Ecstasy" maskotuyla en uyumlu renk şüphesiz "The Siyah" olsa gerek.

İç mekâna enerji veren sarı detaylar kadar, 3D efektli karbonfiber kaplamalar (ve tavandaki yıldızlar:) da şehvet uyandırıcı. Zaten 22 inçlik dövme alaşım jantlar ve Rolls-Royce açısından bir ilk olan kırmızı fren kaliperleriyle coşmuş bir şekilde geldiniz buraya...

 

Yeni nesil "süper-lüks tüketicisi" genç ve orta yaşlılar, Black Bagde armalı Rolls-Royce'ların ana hedefi. 

 

Emekliliğinde Batman'e de yakışır gerçi Cullinan Black Bagde. 600 hp ve 900 Nm'lik çift turbolu V12'siyle (6.75 lt) Gotham caddelerinin tozunu attırır.  

Sanılmasın ki biraz güç, biraz tork ekleyip egzoz çıkışına kadar tüm krom parçalara karartma uygulamakla yetinmiş Rolls-Royce. 8 ileri otomatik ZF şanzımanı, süspansiyonları, gaz tepkisi ve tabii ki fren sistemi ince ince vahşileştirilmiş bir Cullinan bu

 

Ama caddelerin, yolların bitip patikaların, dağ-taşın başladığı yerlerde de kusursuz asaletini, konforunu ve sessizliğini koruyarak şova devam ediyor Rolls-Royce Cullinan Black Badge

 

Havalı proaktif süspansiyonlar, kendi kendine yerden yüksekliğini ayarlamalar, kameralı yol tarama sistemleri vs...

 

Neyse, siz konuyu anladınız, boş yere lükse dalıp da canımızı sıkmayalım:)