yukarı

Continental SportContact 7: Asfaltla bağınızı güçlendirin!

Continental'in performans lastiği SportContact 7, uçmak isteyen araçlarla yerçekimi arasında sıkı ve sportif bir bağ kuruyor...

09 Eylül 2021 kaynak: Continental

Continental'in sportif karakterini fark etmek için Audi E-Tron GT ile pistte turlamanıza gerek yok. Adidas'ın bazı koşu modellerinin tabanındaki Continental lastiği görmek bizim için yeterli olmuştu mesela.

İşte o sportif karakter, zaten türünün en iyilerinden sayılan SportContact 6'nın her açıdan geliştirilmişi olan SportContact 7 ile yepyeni bir boyuta taşınacak gibi görünüyor.

Continental SportContact 7_arabazzi.com

7 Ekim 2021'de 150. yaşına basacak olan Continental markası için "SportContact 7"nin önemi çok büyük. Bunu anlamak için SportContact 7'nin yaklaşık beş yıllık bir konsept, araştırma-geliştirme ve üretim sürecinden geçtiği bilgisi bile yeterli aslında.

Ebatları 19" ila 23" arasında değişen 42 farklı çeşide sahip Continental SportContact 7, adaptif yapısıyla hem kuru hem de ıslak zeminde, yüksek güçle yüksek güvenliği buluşturmak için tasarlanan bir yaz lastiği.Öncelikle, sadece "tutunma" değil, sportif sürüş deneyimini iyileştirmenin de SportContact 7'nin yapılacaklar listesinin başında yer aldığını belirtelim. Ve gelin, SportContact 6 ile kıyaslayarak, bu yüksek iddianın altını dolduran rakamlara bir göz atalım...

Continental SportContact 7 yarış pistinde %10 daha uzun sürüş imkânı sunuyor. Islak zeminde fren mesafesi %8 kısalmış. Kuru zemin fren performansı ise %6 daha iyi.

SportContact 7 farklı sınıflardan sporculara hitap ediyor

Spor odaklı binek otomobiller kadar "Super Car"lara da hitap eden Continental SportContact 7, Audi'nin RS, Alfa Romeo'nun Quadrifoglio, BMW M, Mercedes AMG ve Ford RS modellerine talip. Tabii ki Lamborghini, Porsche GT ve McLaren modelleri de SportContact 7'nin birlikte "takımak" isteyeceği türden.

Ama belki de hepsinden önemlisi, önceki nesile göre SportContact 7'nin kullanım ömrünün tam %17 uzamış olması.

Meşhur sloganı "Hızlı yaşa, uzun yaşa"ya çevirmenin zamanı gelmiş olabilir mi?..