yukarı

Compact Cruiser EV: Mini Land Cruiser adayı

Efsane arazi aracının gelecekteki minyatür versiyonu olması ihtimali olan Toyota Compact Cruiser yüzünü gösterdi

16 Aralık 2021 kaynak: Toyota

Bir isim, bir görüntü... Elektrikli küçük boy bir Toyota konsepti Compact Cruiser EV. Ne zaman, nasıl bir güç ya da menzille üretileceği, hatta üretilip üretilmeyeceği de belli olmayan Compact Cruiser, Toyota'nın dün tanıttığı modellerden galiba en sempatiği.

Bambaşka sınıflar ve farklı pazarlar için tasarlanan bu 16 elektrikli model, 2030'a kadar - bir şekilde - hayat bulacak ya da 30 farklı modele ilham verecek. Bugüne kadar elektrikliler için çok da yükselmediğini bildiğimiz Toyota CEO'su Akio Toyoda'nın sunumu bizzat yapması da Toyota'nın %100 elektrikli otomobiller konusundaki ihtiras ve iddiasını gösteriyor.

Tek bir çılgın elektrikli prototiple milyar dolarlarla yatırım alınan bir dönemde 30 konsept modelle şov yapmak fena fikir sayılmaz değil mi? Hele ki bu şov, hepsini birden gerçeğe dönüştürebileceği bilinen bir marka tarafından yapılırsa.

Land Cruiser'ın biz sıradan küçük insanlar (ya da torunlarımız) için elektrikli bir vücutta hayat bulacak bir Compact Cruiser hayli keyifli olacak gibi görünüyor.