yukarı

Citroen C4 2020: Oturmaya mı geldik!

Justin Timberlake dansıyla şöhrete kavuşan ilk nesilden sonra, Citroen C4 bir kez daha piste çıkmaya hazır...

kaynak: Citroen

Reklam filminde bir anda Transformers'a dönüşüp Justin Timberlake hareketleri yapmaya başlayan ilk C4'ü hatırlarsınız... Bir sonraki Citroen C4 ise, tüm erdemlerine karşın, 2018'de normalleşme bataklığında boğulmuş, yerini C4 Cactus'e bırakıp kompakt hatchback'ler liginde düşme hattına gerilemişti. Ama haberler iyi...

 

Yeni Citroen C4 bir kez daha şaşırtarak, bakmaya değer ve markasına yakışır sürprizlerle geri dönüyor. Reklam ajansının da gözü aydın!

 

Citroen C4 2020 bir iddialı günlere dönüş işareti

 

"Benzersiz" konseptli yeniliklerle Citroen tarihinden 1970 doğumlu Citroen GS'ye saygılarını sunarak yola çıkıyor yeni Citroen C4. İlk göze çarpanlar, SUV esintili bir hatchback ve bolca tartışma yaratacak çizgiler.

 

Yeni Citroen C4 kompakt coupe SUV mu desek...

 

Gövde altı ve kaslı çamurluklardaki koruma plastikleri, kalın profili ve arkaya doğru hayli eğimli tavanıyla "kompakt coupé-SUV" deseniz şikâyet etmeyecek gibi duruyor C4.

 

Bizce logo ve ön ızgarayı nefis devam ettiren çift katlı ön far grubu, son yılların en ilginç stop tasarımlarından biriyle arkada da yanısmasını bulmuş. Bolca baskı, kavis ve kat yeri barındıran gövde konusunda da şikâyetten çok uzağız doğrusu.

 

Citroen C4 2020 tartışma yaratmaktan korkmayan çizgilere sahip

 

Şikâyetten uzak olacağımız diğer konuların yüksek sürüş konforu ve geniş motor yelpazesi olduğunu şimdiden duyurdu Citroen. Hatta cümleye %100 elektrikli "ë-C4" vurgusuyla başladıklarının altını çizelim.

 

Elektrikli Citroen C4... PSA'nın gücü adına!

 

PSA'dan kuzeni e-208 (ve daha pek çokları) ile aynı platformu paylaşacak yeni C4'ün, 50 kWs batarya kapasiteli ve 136 hp gücündeki elektrik motoru kombinasyonunu kullanması sürpriz olmayacaktır.

 

Yeni Citroen C4: Konfor bizim işim işimiz

 

Konforda ise "Citroen Advanced Confort" kartını masaya vuruyor yeni Citroen C4. Bu paketin başrollerinde süper konforlu koltuklar, hafif direksiyon, itinalı ses izolasyonu ve en önemlisi hidrolik destekli süspansiyonlar var.

 

Citroen C4 2020'nin kabin detayları da dışıyla uyumlu

 

C5 Aircross'tan da tanıdık "progresif hidrolik yastıklı" amortisörler, sıradan amortisörlerden farklı olarak, darbenin türü ve şiddetine göre kademeli olarak devreye giren üç yastıktan (ya da körük) oluşuyor. Karışık geldiyse, ki öyle, "Uçan halı efekti" tanımlamasını akılda tutsanız yeter.

 

Citroen C4 2020 yeni nesilde bol motor seçeneği sunacak

 

"Hadi inşallah!" diyerek 2020 sonunu bekleyeceğiz artık...