yukarı

Chery'nin dört kişilik Gene konsepti geleceğe ışık tutuyor

Chery, Gene adlı çok ilgi çekici bir konsept otomobilin üzerindeki perdeyi kaldırdı.

20 Eylül 2022 kaynak: Chery

Dört tekerlekli başka hiçbir araca benzemeyen Gene, bazı klasik ve retro dokunuşları birleştiren fütüristik bir dış cepheye sahip büyük bir SUV şeklini alıyor. Konseptin ön kısmı, öne çıkan LED ışık şeridi ve aydınlatmalı Chery logosu ile göz alıcı gözüküyor.

Işık şeridinin hemen üstünde ve altında bulunan parlak siyah vurgular, araca biraz Robocop havası veriyor. Ön tampon ayrıca dramatik bir aerodinamik ayırıcıyı da destekliyor. Yapılan cesur tasarım seçimleri özellikle yan kısımlarda göze çarpıyor.Örneğin, ön çeyrek paneller ön kapılardan biraz daha fazla dışarı çıkıyor. Külbütör panellerinde krom vurgular da görülürken, sağlam kol tasarımına sahip siyah ve beyaz jantlar da dikkat çekiyor. Gövdenin çoğu mat gümüş tonunda tamamlanmış ancak sütunlar ve tavan parlak siyahla kaplanmış.

Chery'nin tasarımcıları ayrıca SUV'nin arka üç çeyrek panelleri, özellikle kalın C sütunları ile bazı cesur kararlar aldı. Çarpıcı dış tasarımı tamamlayan, ön şeritten farklı olmayan siyah vurgularla tamamlanmış büyük bir LED stop grubu oluyor.China PEV, Gene konseptinin ayrıca bir elektrikli kaykay ve araca senkronize edilebilen ve yolculara sürükleyici bir VR deneyimi sunan iki drone içerdiğini belirtiyor.

Konseptin iç tasarımı da dikkat çekiyor. Standart modunda, sürücüler SUV'yi sürmek için fütüristik direksiyon simidini kullanabilirler. Ancak Gene, Meta moduna alındığında, direksiyon simidi katlanıyor, koltuklar yatırılıyor ve otonom sürüş teknolojileri devreye giriyor. Konseptin boyutuna rağmen, sadece dört kişi için oturma alanı sunuyor.