yukarı

Cadillac XT4: Avrupa'ya özel Amerikan SUV'u

Cadillac'ın ürettiği en küçük boyutlu ve ilk kompakt SUV'u XT4, 10 Ekim'de Avrupa'ya çıkartma yaptı

24 Ekim 2020 kaynak: Cadillac

"Büyük" tüketmeye alışmış Amerikalıların ülkesinde, Cadillac'ın hiç alışık olmadığı kadar kompakt bir boyutta XT4. İsmindeki X'ten esinlenerek bir kıyaslama yaparsak, Cadillac XT4 BMW X1 ile X3 arasında, 4,60 m uzunluğunda.

Cadillac XT4 Amerikan markasının en küçük SUV'u_arabazzi.com

Markanın "cesur lüks" algısını Amerikalılar için hayli küçük sayılan bu ebatlara taşımak için özel çaba göstermiş Cadillac. Nitekim XT4, Cadillac'ın yeni "Y" donanım anlayışının ilk temsilcisi.

Neymiş bu "Y" diye sizin için inceledik; baz versiyona göz boyamak için "Luxury" adını verdikleri, sonra bir koldan Premium Luxury, Platinum, bir koldan Sport ve V-Sport diye devam eden Y şeklinde bir ağaç grafiği çıktı!.. Muhtemelen pazarlama ekibi bir buçuk yılını bununla geçirmiştir.

Cadillac XT4 Avrupa'da 42.900 Euro'dan başlayan bir fiyat listesine sahip_arabazzi.com

Sade ama sert hatlarıyla güçlü bir duruşa sahip Cadillac XT4. Yükseklik hissini artıran dikey LED gündüz farları, koskoca ön ızgarayla birlikte markanın karakteristik heybetini yansıtıyor. Profil ve arka kısımdaysa daha Avrupai, daha tanıdık hatlar hakim. Normal versiyonlarda krom görünümlü, Sport'da ise siyah dekorlar ağırlık kazanıyor.

Cadillac XT4 oldukça tanıdık formları sert çizgilerle farklılaştırma yoluna gitmiş_arabazzi.com

İç mekânıyla gençleri cezbetmek için, üç kollu direksiyon ve koltuklarda sportif tadlar arıyor Cadillac XT4. Çevirmeli kumandayla yönetilen bilgi-eğlence ekranı bize fazla eğimli görünse de sürüş esnasında farklı bir atraksiyon yapabilir.

Üç kollu direksiyon ve sportif koltuklarla gençlere oynuyor Cadillac XT4

Trafik işareti tanıma, şerit takip gibi teknolojilerin yanı sıra, direksiyon ile ön ve arka koltuklarda ısıtmanın standart olduğunu da notlara ekleyelim.Önden çekişli ya da 4x4 tercih edilebilen Cadillac XT4, Avrupa için geliştirilen 2.0 turbo dizel motorla 174 hp ve 381 Nm tork üretiyor. 2.0 turbo benzinliyse 230 hp ve 350 Nm gibi biraz daha dinamik rakamlara sahip. Şanzımanımız 9 ileri otomatik, resmi tüketim değerleriyse (WLTP normu) sırasıyla 6,4 ve 10 l/100km.

Cadillac XT4'ün Avrupa için geliştirilen 2.0 turbo dizel motoru 174 hp ve 381 Nm tork üretiyor_arabazzi.com

Avrupa'da açılışı önden çekişli "Launch Edition" ile yapan Cadillac XT4, Almanya'da 42.900 Euro'dan başlayan fiyatlarla satılıyor. 4x4 seçeneği de olan "Launch Edition Sport" donanımlı XT4'ün fiyat etiketindeyse 47.100 Euro yazılı.

Cadillac XT4'un bagaj hacmi koltuk sırtlıkları yatıkken 1.385 litre_arabazzi.com

Cadillac XT4'ün tüm koltukları ve direksiyonu ısıtmalı_arabazzi.com

Cadillac XT4 tüm motor seçeneklerinde 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor_arabazzi.com