yukarı

BMW iX 2022: Ön siparişe açıldı

BMW’nin yeni elektrikli çağından haberler getiren öncü SUV'u BMW iX xDrive40 Türkiye’yle tanışmak için gün sayıyor...

21 Ekim 2021 kaynak: BMW

Kasım ayından itibaren yollarla buluşmaya hazırlanan BMW iX xDrive40 için ön sipariş süreci bmw.com.tr’deki tasarlayıcı (Konfigüratör) üzerinden başladı. BMW tutkunlarının kendi zevk ve tercihlerine göre kişiselleştirebildikleri BMW iX 1.632.300 TL’den başlayan liste fiyatıyla online olarak rezerve edilebiliyor.BMW’nin elektrikli mobilitedeki vizyonunu temsil eden ve bu alandaki en ileri eDrive teknolojisine sahip BMW iX xDrive40’ın ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretirken, otomobili 0’dan 100 km/s hıza sadece 6,1 saniyede ulaştırıyor.

WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzile sahip BMW iX xDrive40, hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal bir sürüş deneyimi sunuyor. Yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarj ile 100 km menzil üreten bataryalar yalnızca 40 dakikalık şarjla maksimum pil doluluğuna erişiyor. BMW iX pratik BMW Wallbox kullanılarak da tam doluluğa 8 saatten kısa sürede ulaşıyor.Kendi kendini onarıyor

Türkiye’de ilk defa Autoshow Mobility 2021 Fuarı’nda otomobil severlerin beğenisine sunulan BMW iX, geniş böbreklerin sembolize ettiği yeni BMW tasarımı, iX’te inovatif bir gelişimi daha kullanıcısına sunuyor. Tüm elektronik sürüş sistemlerini bir arada toplayan geniş böbrekler, 24 saat içerisinde ve oda sıcaklığında kendi kendini iyileştirebilen teknolojisiyle de dikkat çekiyor.BMW iX’in kabin tasarımı ise sadece kullanıldığı zaman işlevlerini ortaya çıkaran “Shy Tech” teknolojik yaklaşımını yansıtıyor. Kabin içinde BMW’nin ilk defa kullandığı, koltuk yapısına entegre edilen hoparlör seçeneği kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca BMW’nin “RE:THINK, RE:DUCE, RE:USE, RE:CYCLE” (Yeniden Düşün, Azalt, Yeniden Kullan ve Geri Dönüştür)" yaklaşımına bir örnek olarak doğal ve geri dönüştürülmüş malzemelerin yaygın kullanımı, iX’in üretim sürecinde sürdürülebilirliğe verilen önemi gösteriyor.

Zengin standart donanım

Standart olarak sunulan BMW Live Cockpit Professional, Akıllı Telefon Arayüzü, Sky Lounge Panorama Cam Tavan, BMW Laserlight, Kablosuz Şarj, Konfor Erişim Sistemi, 4-Bölgeli Otomatik Klima yanında Sürüş Asistanı Professional ve Park Asistanı Plus, gibi gelişmiş donanım içeriği standart olarak sunuluyor. Yeni nesil BMW İşletim Sisteminin bir parçasını oluşturan 12.3 ve 14.9 inçlik kombine BMW Kavisli Ekran BMW iX xDrive40’da kendine yer buluyor.