yukarı

BMW i4’e AC Schnitzer dokunuşu

AC Schnitzer, BMW’nin elektrikli modeli i4’e yine küçük fakat çok etkili dokunuşlar yaptı.

26 Ağustos 2022 kaynak: AC Schnitzer

AC Schnitzer, son 35 yılda BMW'nin geleneksel motor ile çalışan makinelerini modifiye ederek sağlam bir itibar kazandı. Ancak şimdi Aachen merkezli firma, dikkatini BMW'nin yeni nesil elektrikli otomobillerine, özellikle de BMW i4’e çeviriyor.

Tesla Model 3'e rakip olan Alman EV sahipleri, ön ayırıcılar, ön tamponlar için yan kanatlar, bir arka tavan spoyleri, bir bagaj kapağı spoyleri ve uyumlu yan kanatlar gibi aero eklentileri içeren bir katalogdan seçim yapabiliyorlar. AC Schnitzer'in AC1 beş kollu jantları iki farklı kaplamada ve 19 ve 20 inç boyutlarında mevcut. Yine gümüş, ancak daha geniş bir çift beşli ayarlı AC4 Flow Forming jantlarını tercih edebilirsiniz. ACS'nin sürüş yüksekliğini 20-25 mm düşüren yay kitini de tercih etmenizi öneririz.İç mekan seçenekleri arasında alüminyum pedallar, alüminyum ayak dayama yeri, yine alüminyumdan yapılmış bir anahtarlık ve iDrive döner kumanda için bir "Black Line" kapağı bulunuyor.

AC Schnitzer, geleneksel motorlara yaptığı yükseltmeyi elektrikli motor da es geçmiş. Araç sahipleri standart tek motorlu, arkadan çekişli i4 eDrive35 ve eDrive40 modellerinin ürettiği 285 HP ve 340 HP veya çift motorlu M50 versiyonunun dört tekerleğine gönderdiği 544 HP ile yetinmek zorunda kalacaklar. M50 0’dan 100 km/s hıza 3,7 saniyede ulaştığı için, muhtemelen AC Schnitzer'in görsel yükseltmelerinin sağladığı ekstra havayı haklı çıkarmak için zaten yeterli hıza sahipler.Bu yükseltme, ACS'nin elektrikli bir BMW'yi değiştirmeye yönelik ilk girişimi değil. Şirket, yakın zamanda i3 ve i8 hibrit spor otomobil için paketler sunuyor.