yukarı

BMW CE 02: Elektrikli, fütüristik

BMW Motorrad’ın şehir içi mobilitede standartları yeniden belirleyen modeli BMW CE 02 tanıtıldı.

14 Temmuz 2023 kaynak: BMW

BMW Motorrad'ın erişilebilir modeli olarak ürün gamında konumlanan BMW CE 02, özellikle genç kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Şehir içi ulaşım odağında üretilen bu özel model çevik, pratik ve sağlamlığıyla öne çıkıyor.

Büyük lastikleriyle sağlamlığı destekleyen BMW CE 02 bu tekerlekleri sayesinde birçok arazide üst düzey sürüş keyfini de beraberinde getiriyor. Far çerçevesi ve jantlar için temel renk olarak kullanılan siyah renk, motor kapağı için metalik gri, mat gri ve parlak renkli yüzeylerle kontrast oluşturarak heyecan verici bir hal alıyor.

Highline versiyonuyla BMW CE 02, dışa dönük ve renkli bir görünüme sahip. Altın sarısı rengindeki çatal, petrol renginde bant ile kontrast oluşturarak CE 02'yi hareketsiz dururken bile dinamik ve geleceğe yönelik gösteriyor; modelin ayırt edici silueti uzun, dar sele ve şasi ile tamamlanıyor.

BMW CE 02'nin 11 kW/15 hp güç çıkışına sahip motor seçeneği bulunuyor. Bu güç çıkışı sayesinde kullanıcısına dinamik bir sürüş deneyimi sunan BMW CE 02, 90 km'ye varan menziliyle de uzun şehir içi yolculuklarda kullanıcısının yanında oluyor. Ayrıca BMW CE 02, güçlü motoru sayesinde maksimum 95 km/s hıza ulaşıyor.

BMW CE 02, sadece 132 kg ağırlığa sahip olan 11 kW'lik versiyonuna ek olarak 119 kg ağırlığında 4 kW'lik bir seçenek daha bünyesinde barındırıyor. BMW CE 02, 750 mm yüksekliğe sahip selesi ve aynı zamanda eğlenceli yol tutuş özellikleriyle de öne çıkıyor.

Hidrolik sönümlemeli teleskopik çatal BMW CE 02'nin ön tekerleğinin en iyi derecede yola tutunmasını sağlarken, arkada tek taraflı amortisör kullanılıyor. BMW CE 02'nin güvenli duruşunu sağlayan fren sistemi ön tekerlekte ABS ile destekleniyor.

BMW CE 02 standart olarak 0.9 kW şarj ünitesiyle geliyor. Highline donanımında ise daha hızlı şarjı destekleyen 1.5 kW harici şarj cihazı kullanılıyor.