yukarı

Audi Q6 E-Tron: Teknolojiyle donatılmış kabiniyle tanıtıldı

Q6 e-tron, 10,6 inç ön yolcu ekranı ile yüksek teknolojili bir kabine sahip olacak.

04 Eylül 2023 kaynak: Audi

Audi, Münih Otomobil Fuarı'nı yaklaşmakta olan Q6 e-tron'un önizlemesini sunmak için bir platform olarak kullandı. Otomobil üreticisinin crossover'ın motorlarını ve dış tasarımını birkaç ay önce ortaya çıkardığı göz önüne alındığında, şu anki odak noktası teknolojik yeniliklerle zenginleştirilmiş kabine bir bakış sağlamak.

Kabin, 11,9 inçlik dijital gösterge paneli ve 14,5 inçlik bilgi-eğlence sisteminden oluşan panoramik bir ekrana sahip. İkinci sistem Android Automotive tabanlı ve bir uygulama mağazasının yanı sıra bir avatarla temsil edilen dijital bir asistan içeriyor.

Audi, asistanın sizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamak için davranışlarınızdan sürekli olarak öğrendiğini açıkladı. Bu sayede asistan proaktif öneriler ve sıcaklık 10° C’nin altına düştüğünde ısıtmalı koltukları açmak gibi akıllı rutinler sunabiliyor.

Model ayrıca 10,9 inçlik bir ön yolcu ekranı ile donatılabiliyor. Bu ekran, yolcunun sürücünün dikkatini dağıtmadan film izlemesini sağlayan shutter teknolojisine sahip. Teknoloji temasına bağlı kalarak, Q6 e-tron bir artırılmış gerçeklik baş üstü ekranı ile donatılabilir. Yol tarifi gibi bilgileri, aracın 200 metre önündeymiş gibi görünecek şekilde yansıtıyor.

Müşteriler ayrıca üst gösterge panelinin etrafını saran ve dönüş sinyalleri ve şarj durumu gibi bilgileri görselleştiren bir etkileşim ışık şeridi de alabilirler. Daha kullanışlı bir yükseltme ise dördü ön koltuk başlıklarına entegre edilmiş olmak üzere 22 hoparlöre sahip Bang & Olufsen premium ses sistemi.
 

Kabinin geri kalanı oldukça geleneksel ve düz tabanlı bir direksiyon simidi, parlak siyah vurgular ve geri dönüştürülmüş balık ağları, halılar ve endüstriyel atıklardan yapılmış çevre dostu paspaslar içeriyor. Alıcılar ayrıca fırçalanmış alüminyum, huş ağacı veya sığla ağacı döşeme de alabilirler.
 

S Line modelinde geri dönüştürülmüş Elastik Melanj kumaş kullanılıyor, ancak Dinamica mikrofiber de mevcut. Müşteriler ayrıca antrasit alüminyum döşeme veya "dokunsal yapıya sahip teknik görünümlü polyester kumaş" olarak tanımlanan antrasit örgü döşeme de alabilirler.
 

Yükleme alanı söz konusu olduğunda, müşteriler 526 litre bagaj alanı bulacaklar. Arka koltuklar katlandığında bu alan 1.529 litreye çıkıyor ve bagajda 64 litre daha yer var.