yukarı

Audi Q2 2021: Trendleri belirlemiştik, pek dokunmadık...

Audi’nin lüks kompakt SUV temsilcisi Q2, 4 yılın sonunda stil ve teknoloji odaklı hafif bir makyaj operasyonu geçirdi

kaynak: Audi

Zaten yeterince taze görünen Audi Q2’nin 2021 makyaj operasyonunda hayli muhafazakâr dokunuşlarla yenilendiğini söylemek mümkün.

 

Tasarım açısından ilk göze çarpan değişiklik, ilginç bir şekilde formu hiç değişmeden optik tasarımda Audi'nin yeni imzasını atan ve tüm donanımlarda standart sunulmaya başlanan LED farlar. Matrix LED farlar da dinamik dönüş sinyallerini (bizim tabirle kayan sinyaller) opsiyon listesinde hizmetinizde.

 

Audi Q2 2021 için hayli hafif makyajlanmış

 

Ön tarafta yer alan diğer değişiklikleri fark etmek için ise ayrıntılara meraklı olmak gerek. Revize edilen şakacıktan hava girişleri ve yeni sekizgen çerçeveyi ancak dikkatli gözler fark edebilecektir.

 

Makyajlı Audi Q2 arkada da dinamik ve bol açılı hatları vurgulamış

 

Arka tarafta ise artık entegre difüzörlü bir tampon yer alıyor. Stop grubu da elden geçirilmiş ama aradaki farkı fark etmek oldukça zor. Klasik Volkswagen Grubu stratejisinin ötesine geçerek, radikal değişikliklere bu sefer hemen hiç yer verilmemiş.

 

Yeni Audi Q2 prestij sınıfının ilk küçük/kompakt temsilcisi

 

Audi Q2'nin diğer bir yeniliği beş yeni renk seçeneği: Apple Green, Manhattan Grey, Navarra Blue, Arrow Grey ve Turbo Blue. Döşeme seçeneğine bağlı olarak, C sütunlarındaki kanatlar araç renginde ya da siyah, gri ve gümüş tonlarında tercih edilebiliyor.

 

Makyajlı Audi Q2 Eylül 2020'de satışa çıkıyor

 

İç mekândaki yeniliklerse daha da sınırlı. Havalandırma menfezleri ve vites topuzunda Alcantara'nın yerini "dinamica" mikrofiber almış. İsteğe bağlı ortam aydınlatması da kabin içinde sayabileceğimiz diğer bir güncelleme.

 

Audi Q2'nin kokpitinde görsel bir yenilik yok

 

Audi, tüm döşemeleri ve renkleri dördü standart, dördü de "S line" olmak üzere, sekiz farklı iç mekân paketinde toplamış. İsteğe bağlı özellikler de paketler halinde toplanmış ki bu strateji gelecekte tüm modellerde uygulanacak.

 

2021 Audi Q2 opsiyonları arasında spor koltuklar, yüksekliği ayarlanabilir ön yolcu koltuğu, iki bölgeli otomatik klima, yolcu koltuk ısıtma, elektrikli bagaj kapağı ve römork bağlantısı yer alıyor.

 

Audi Q2 2021 yeni bir donanım paketleri devrini başlatıyor

 

Bilgi-eğlence seçeneklerine geçtiğimizde, 12,3 inçlik Audi sanal kokpit ve 8,3 inç MMI navigasyon plus ile 14 hoparlörlü, 705 watt Bang & Olufsen Premium Ses Sistemi’nin opsiyonel olarak sunulduğunu belirtmeliyiz. Bu opsiyonel bilgi-eğlence sistemini seçenler çevrimiçi trafik bilgileriyle, acil durum servisi ve Audi Connect uzaktan kumandayı kapsayan Audi connect hizmetlerini de almış oluyorlar.

 

Motor seçenekleriyse üç adet TFSI benzinli ve iki TDI motorla sınırlı. Ancak Audi şimdilik bunlardan sadece biri hakkındaki detayları paylaştı. 150 HP ve 250 Nm tork değerlerine sahip 1.5 litrelik turbo benzinli motor, opsiyonel olarak 7 ileri S tronic ile gücünü yere aktarabiliyor.

 

Yeni Audi Q2 de standart S tronic, opsiyonel quattro çekiş seçeneğiyle sunulacak

 

Bazı motor seçenekleri quattro dört tekerlekten çekişe de sahip olacak. Sürüş deneyimine gelince, standart sunulan değişken oranlı "progressive" direksiyon ve isteğe bağlı 10 mm alçak spor süspansiyon sayesinde gelişmiş sürüş dinamikleri vaat ediyor yeni Audi Q2.

 

Güvenlik departmanında, 2021 Q2 standart Audi pre sense sistemi ve şeritten ayrılma uyarısı sunarken, isteğe bağlı sistemler "Sürüş", "Güvenlik" ve "Park" paketlerine ayrılmış. En dikkate değer yenilik, tüm hız aralıklarında yarı otonom sürüşü mümkün kılan uyarlanabilir seyir asistanı olmuş.

 

Yeni Audi Q2 Türkiye fiyatı ve ne zaman geleceği henüz belli değil

 

Makyajlı Audi Q2, yaklaşık 25.000 €’dan başlayan Almanya fiyatlarıyla, Eylül ayından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.