yukarı

Audi e-tron GT: Yılın En Güzel Otomobili

Audi e-tron GT, Almanya'da düzenlenen Altın Direksiyon 2021 ödüllerinde 'Yılın En Güzel Otomobili' seçildi

08 Aralık 2021 kaynak: Audi

Alman Auto Bild dergisi ve Bild am Sonntag gazetesinin okurlarının kullandığı oylarla belirlenen ve 70 modelin yarıştığı "Yılın En Güzel Otomobili" kategorisinin galibi Audi e-tron GT oldu.

Bu yıl 45. kez düzenlenen Altın Direksiyon Ödülleri (Goldenes Lenkrad- Golden Steering Wheel), Berlin Axel-Springer-Haus'ta düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Törene katılan Audi AG CEO'su Markus Duesmann‘a e-tron GT’nin layık görüldüğü “Yılın En Güzel Otomobili” ödülü için ünlü heykel takdim edildi.

Audi e-tron GT: Yılın En Güzel Otomobili (Auto Bild)_arabazzi

E-tron GT’nin özellikle tasarımıyla Audi markasının bu alanda ulaştığı noktayı ve iddiayı vurguladığını söyleyen Duesmann, “Etkileyici performansıyla da elektromobilitenin en duygusal halini sunuyor. Model ayrıca sürdürülebilir konseptiyle bir duruşu da simgeliyor. Bu anlamda E-tron GT bizim öncü modelimiz” diye konuştu.

Audi e-tron GT: Yılın En Güzel Otomobili_arabazzi.com

Her kategoriden ve 70 yeni model arasından seçildi İlk olarak 1976 yılında düzenlenen Altın Direksiyon ödülleri prestijnin yanısıra aynı zamanda Almanya'nın en eski otomotiv ödüllerinden biri.

%100 elektrikli modellerde Audi’nin öncüsü olan E-tron GT, 2026 yılından itibaren sadece elektrikli modellerle devam etmeye hazırlanan Audi için, yakın geleceğin habercisi olarak kabul ediliyor. Bu anlamda, sportifliğinin yanısıra duygusal tasarımı, dinamik performansı ve sürdürülebilir konseptiyle E-tron GT, Audi'nin yeni simgesi olarak kabul edilebilir.

Audi e-tron GT: Yılın En Güzel Otomobili ödülünü aldı_arabazzi

Audi e-tron GT, bu iddiasını Altın Direksiyon Ödülü dışında aldığı birçok başka ödülle de kanıtlıyor: auto motor und sport dergisi tarafından verilen "Lüks Sınıftaki En İyi Tasarım Yeniliği" kategorisinde kazanılan 2021 Autonis ödülü, yine lüks kategorisinde kazanılan "2022 Yılının Alman Otomobili" ödülü bunlar arasında yer alıyor.