yukarı

Audi, Bayern Münih'i elektriklendirdi

Audi'den teslim aldığı e-tron modelleriyle, dünyada elektrikli otomobil kullanan ilk futbol kulübü Bayern Münih oldu...

kaynak: Audi

Bayern Münih ile arasındaki sponsorluk anlaşmasını henüz sözleşmesinin süresi bile dolmadan 2029’a kadar uzatan Audi, elektrikli model ailesinden e-tron araçlarını takım oyuncuları ve teknik ekibe teslim etti.

 

Covid 19 önlemleri nedeniyle Münih Havaalanı’nda gerçekleşen teslimatta, Bayern Münih Teknik Direktörü Hansi Flick başta olmak üzere, takım oyuncuları ve 80'lerin efsane futbolcusu Kulüp Başkanı Karl Heinz Rummenigge hazır bulundu.

 

Audi Bayern Münih'i elektriklendirdi_arabazzi.com

 

Anahtarlarını ilk alanlardan takım kaptanı Manuel Neuer ve golcü Robert Lewandowski, takım arkadaşlarıyla birlikte Audi e-tron modellerinin dijital fonksiyonlarına hızlı bir ısınma turu sonrası, elektrikli sürüş deneyimi yaşamaya hemen başladılar.

 

Audi ve Bayern Münih kulübü elektrikli e-tron modelleriyle ilişkilerine elektrikli bir boyut kattılar_arabazzi.com

 

19 adet e-tron modelinin teslimiyle Bayern Münih, filosuna elektrikli otomobil katan ilk uluslararası futbol kulübü olmuş oldu. Kaptan Neuer yaptığı konuşmada, “Bayern’de oynadığım süre boyunca Audi modellerinin teknik gelişimine tanıklık ettim. 10 yıl önce ilk otomobilim dizel motorlu bir Q7 TDI idi, şimdiyse elektrikli bir Audi kullanıyorum. Gelecek bu.” dedi.

 

Audi Bayern Münih kulübünü elektriklendirdi_arabazzi.com

 

Audi, takımın oyuncularının kullanacağı e-tron modellerinin şarjı için, FC Bayern’in antrenman tesislerinin bulunduğu Sabern Strasse’ye şarj üniteleri yerleştirmeyi de ihmal etmedi. 2002 yılından beri Alman kulüple işbirliğini sürdüren Audi, aynı zamanda 2011'den beri FC Bayern Munich AG'nin hissedarı konumunda.