yukarı

Audi A3 Sedan ve A3 Sportback 2021: Türkiye fiyatları belli oldu

Audi’nin başarılı modeli A3’ün yeni nesli Sedan ve Sportback karoserle ülkemizde satışa sunuldu.

kaynak: Audi

Audi, yeni nesil A3 ailesini geçtiğimiz yılın Mart ayında resmen tanıtmıştı. Ülkemizde Sportback versiyonunu gençlerin, Sedan karoserlisini de aileler ve filoların çok tercih ettiği A3, yeni nesliyle Türkiye topraklarına ayak bastı.

Tasarımda şaşırtmadan evrim geçirmekle yetinen Audi A3 Sportback, bol açılı, daha kaslı ve iddialı detaylarına baktıkça eskisinden daha net ayrışıyor. 4. nesil A3 Sportback uzunluk (4,34 m) ve yükseklikte (1,43 m) değişmese de özellikle arkadaki omuzların yararına 3 cm genişlemiş.

Audi A3 2021 Türkiye fiyatları açıklandı

Kaputta daha fazla kat yeri, daha keskin bakışlar ve büyümesini sürdüren ön ızgara yeni A3'ü daha sert gösteriyor. Arkaya doğru alçalan tavan çizgisiyse daha sportif bir hava katmış. 2021 Audi A3 Sedan’ın ise uzunluğu 4,50 m’ye çıkmış.

Audi A3 Sedan 2021 nasıl?

Asıl değişimi yaşayan kokpit modern olduğu kadar sportif de görünen sert çizgilerle tasarlanmış. Golf'ün aksine fiziksel havalandırma kumandalarını koruduğu için A3'e fazladan 1 puan daha verdik gitti. Üstelik 10,1" bilgi-eğlence ekranı ve yine 10" dijital gösterge paneli "virtual cockpit" de standart. Like!İki model de ülkemize 1.0 ve 1.5 litrelik TFSI benzinli motorlar ile geliyor. Eylül ayında A3 Sportback’in PHEV versiyonu da tanıtılmıştı fakat ülkemizde şu an için satışa sunulmuyor. Yeni Audi A3 ailesinin fiyatları ise şu şekilde:

Audi A3 Sedan ve A3 Sportback Fiyat listesi