yukarı

Aston Martin DBX: Aşık olmamak zor zanaat

Aston Martin'in ilk SUV'u ve aile odaklı ilk modeli DBX, ilk görüşte çarpan cazibesiyle fena çarpıyor...

kaynak: Aston Martin

Gözlerinizi buraya kadar indirebildiyseniz tebrik ederiz! Zira biz tam anlamıyla yandık, bittik, çifte kavrulduk! Tek sorumlu malum: Aston Martin DBX...

 

Nicedir mali müşkülat içinde olduğu konuşulan Aston Martin'e kalp masajlı hayat öpücüğü olacağından kuşkumuz yok DBX'in. Güzelliğine kelime bulmakta aciz kaldık ama Vantage ve DBS'den izler taşıyan bir modelden başka ne beklenirdi ki!

 

 

Bond hazretlerinin asil markası, 106 yıllık Aston Martin'in ilk SUV'u DBX. Bir daha, sport coupé'leriyle kalbimize kazınan markaların SUV üretmesine hayıflanırsak ne olalım:)

 

Aston Martin'in aynı zamanda ilk 5 kişilik modeli olan DBX, "158.000 Sterlin + opsiyonlar" şeklindeki fiyatıyla Cayenne'in Porsche'ye kazandırdıklarını Aston Martin'e kazandırmaya aday. Urus, Bentayga, Levante ve Cullinan boşuna tezgâh açmadı buralara! 

 

 

Her zerresiyle keyif veren DBX, sırf Aston Martin ön ızgarasını yeni bir Aston Martin'de görmemizi sağladığı için bile (kusura bakma Ford ama...) hoş geldi sefalar getirdi!

 

 

Hoparlörlerine kadar deri kaplı kabinde, DB11'den transfer koltuklar değerli misafirlerini taşlı patikalarda süzülen sportif kahramanlar yapacak. 

 

 

Sonsuz özelleştirme imkânı sunan kokpitte tüm kumandalar DBX'e özel tasarlanmış. Köprü şeklindeki orta konsolun üstündeki merkezi bilgi ve eğlence ekranı 12.3 inç büyüklüğünde. 

 

Sürücünün tam karşısındaysa 10 inçlik dijital gösterge paneli bulunuyor. Apple CarPlay ve 360 derece kamera sisteminin standart olduğunu ekleyelim.

 

 

Standart 22 inçlik jantlarıyla hangi çılgın onu - az önce bahsi geçen - o taşlı patikalara sokar bilemeyiz ama havalı süspansiyonlar, iniş eğim kontrolu ve çeşitli arazi modlarımız bir gün kullanılmak umuduyla hazır.

 

Aston Martin'in yeni fabrikasında, yeni alüminyum platformun üstünde yükselen DBX, Vantage ve DB11'de de görev yapan AMG kökenli 4.0 litrelik V8 ile kuşanmış. 

 

 

550 hp ve 700 Nm'nin birlikteliği onu 4,5 saniyede 100 km/s hıza taşırken, yere yakın kardeşlerinden daha uysal ve ailevi bir karaktere bürünmüş Aston Martin DBX.

 

Aile demişken... 632 litrelik büyük bagaj, cömert saklama alanları ve 3 parça katlanan arka koltuklar kullanışlılığı şansa bırakmazken, deri çantalardan köpeklerin mama kasesine kadar orijinal aksesuarlarıyla "paranın gözü kör olsun" dedirtiyor Aston Martin DBX

 

 

İkna olduysanız CFO'nuza hemen talimat verin... Satışlar başladı, teslimatlar 2020 ilkbaharında.