yukarı

20 yıl sonra hangi modern SUV klasik olacak?

Günümüzün popüler sınıfı SUV’lar acaba bundan 20 yıl sonra da popüler olacak mı? Peki hangi modern SUV sizce klasik olacak?

12 Eylül 2022 kaynak: Arabazzi

Hangi modelin klasik olduğu sorusu otomobil meraklılar tarafından sonsuza kadar tartışılacaktır. Çünkü klasik terimi çok fazla karmaşıklık ve nüans içeren bir kelime. Klasik tanımlaması, basitçe bir aracın iyi olduğunu ima etmenin ötesinde, bir aracın iyinin de ötesine geçtiği ve tüm otomobil hayranları tarafından sevildiği anlamına gelir.

Klasikler, Porsche 911 gibi Mk1 Golf GTI gibi zamanının oldukça iyi otomobilleri olabilir. Bugatti EB110 gibi tarih tarafından kurtarılan; ya da DMC DeLorean gibi finansal anlamda hiçbir anlam ifade etmeyen, ancak gerçekten harika görünen araç da olabilir.

Tüm bunlar, önümüzdeki yıllarda hangi crossover'ın veya SUV'nin bir klasik olacağını merak etmemize neden oldu. Biraz küçümseyici bir şekilde sorulan soru, bence araçların nasıl klasik hale geldiği hakkında ilginç şeyler çağrıştırıyor. Bu soruyu soran kişi, yoldaki hiçbir crossover'ın veya SUV'nin BMW E30 M3, Toyoa AE86 veya Toyota Mk IV Supra gibi bir aracı klasik yapan özelliklere sahip olmadığını ima edebilir. Ford'un isimlendirme politikalarına rağmen, gerçekten bir Mustang gibi hissettiren modern bir SUV aklımıza gelmiyor.Ama bunların var olan tek tür klasikler olduğunu sanmıyoruz. Örneğin, bir Volkswagen Microbus, bir Supra ile pek fazla ortak noktaya sahip değil, ancak inkâr edilemez bir şekilde bir klasiktir. Öyle ki Volkswagen onu geri getiriyor.

Hangi crossover'ların veya SUV'ların bir gün klasik olacağını merak ediyoruz açıkçası. Volkswagen Tiguan, bir Jeep Wrangler veya Toyota Land Cruiser gibi klasik olabilir mi? Eğer sağlığımız el verirse 20 yıl sonra bu sorunun cevabını öğrenebiliriz.