yukarı

Nissan Qashqai İç Mekân

İkinci nesil Nissan Qashqai’nin iç tasarım ve kalitesinde net bir yükseliş söz konusuydu, makyaj sonrası bu kalite bir miktar daha yükseldi. Özellikle yeni sportif direksiyona hararet ve muhabbetle “hoş geldin” diyoruz. 

 

Kolay ulaşılır kumandalar, düğmeler ve bolca yumuşak plastik, özellikle önde gayet rafine bir arabada olduğunuzu hissettiriyor.

 

Nissan Qashqai kabin özellikleri

 

Bununla birlikte, kokpit tasarımının hayran bırakacağını söylemek zor. Etkilemekten ziyade hayatı kolaylaştırmak üzere bir ergonomi ve eskisine yapılan eleştirileri susturacak kadar kalite var bu kabinde. 

 

Nissan Qashqai bilgi ve eğlence sistemi

 

Görüşte tek ufak problem arka açı olabilir ki, onu da biraz paraya kıyıp park sensörlü ya da geri görüş kameralı paketlerden birini seçerek halledebilirsiniz. 360 derece görüş kamerası da az cazip değil hani.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Öndeki konforlu koltuklar ve her boydan yetişkin için yeterli genişlik Qashqai'nin güçlü tarafı. Kapı içi cepler, torpido ve diğer saklama alanlarıysa ortalamayı ancak yakalıyor. 

 

Yeterince geniş arka sıra iki yetişkin, bir çocuklu kadroları rahat ettirecektir. Tabii Kia Sportage ya da VW Tiguan gibi daha cömert rakipleri yok değil. Arkadaki diz ve baş mesafesi mantıklı düzeyde ama düzenli olarak üç yetişkin yolcunuz olacaksa alternatiflere bakınmakta fayda var.

 

Nissan Qashqai kullanışlı mı?

 

Gayet ferah hissedilen iç mekânda panaromik cam opsiyonu bizce seçilmeye değer. Ama bu durumda arkadaki yetişkinlerin baş mesafesinin kısıtlandığını bilin. 

 

Nissan Qashqai'nin bagajı kullanışlı mı?

 

Bagaj hacmi ise şov yapmaktan uzak maalesef... Bölümlere ayrılabilmesiyle gayet kullanışlı olan bagaj, 430 litreyle rekabette biraz zayıf kalıyor. Hemen hemen aynı boydaki Renault Kadjar'dan 40, Hyundai Tucson'dan 80, daha kısa Skoda Karoq'dan ise 90 litre fark yemesi dikkate değer.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans