yukarı

Skoda Karoq İç Mekân

Skoda Karoq’un kapısını açıp koltuğa oturuyorsunuz ve kaşlar kalkıyor; “Vaaay!..”

 

O kaşlar muhtemelen tasarımdan çok kalite için kalkacaktır, çünkü Karoq’un özellikle üst yarısı yüksek kaliteli yumuşak plastikler, alt yarısı ise yine yüksek kaliteli ama daha sert malzemelerden oluşuyor.


Karoq'ta net kalite artışı_arabazzi.com
 

Bununla birlikte Peugeot 3008’in kabinindeki “Vay!” halen bir miktar daha yüksek çıkıyor sanki. Tasarım anlamında zaten bağlantı yok da kalite konusunda da önde Fransız temsilcisi.

 

Sade ama ne yaptığını bilen çizgiler, birbiriyle uyumlu tasarlanmış parçalar Karoq’un kokpitinde yüksek işçilik kalitesiyle buluşmuş. Kumandaların hayatı kolaylaştıran ergonomisi de Skoda’ya aşina olanları şaşırtmayacaktır.

 

Bu sadeliği teknolojiyle yukarı çeken şey, 8 inçlik bilgi ve eğlence ekranı. Gerek Apple CarPlay, Android Auto (Türkiye’de çalışmayan) ve SmatLink bağlantı seçenekleri, gerekse bazı kısayol tuşları ve mantıklı menüsüyle gayet başarılı bir multimedya sistemi bu.

Skoda Karoq, fiziki kumandalara sahip çık!
 

Amma ve lakin, gösterge panelindeki hız ve devir saatleri herhangi bir kazan dairesinde bulabileceğiniz incelikte tasarlanmış!

 

 

Hacim ve kullanışlılık açısından Skoda Karoq

 

Skoda Karoq’un parlak genlerinin tam olarak şov yaptığı konu hacim ve pratik özellikler.

 

Uzun boyluların dahi herhangi bir sığışma problemi yaşaması gerçekten sürpriz olur. Ön koltuklar arkaya doğru kaydıkça kayıyor, koltuk minderleri zemine yakın olduğu için kafanız rahat ediyor. Yüksek oturma pozisyonu, geniş camlar ve ince çerçeveler sayesinde Skoda Karoq’un görüş açıları da çok başarılı.

 

Kapı içlerinde büyük cepler, orta konsol, kol dayamanın altı ve etrafa yayılmış geniş ve zekice saklama çözümleri fevkalade. Yolcu koltuğunun altındaki gözle birlikte (içinde şemsiye var!) kompakt SUV sınıfının yıldızlarından Karoq. Ağzımızın suyu aktı!

 

Arka sırada da geniş aileleri ziyadesiyle memnun edecek bir diz mesafesine sahip Skoda Karoq. Kafaların üstündeyse bir 3008’den iyi, Tiguan ve Ateca’nın hafif gerisinde bir boşluk var. Standartları rahatça karşılamasına rağmen panaromik cam tavan isteyenlerin önceden denemesinde fayda var.
 

Kullanışlılık gurusu Skoda Karoq_arabazzi.com


Kısacası, iki yetişkin ve ortada bir çocuk arka sırada rahat edecektir ama bacakları açmak zorunda kalan orta koltuk yolcusu yolun fazla uzamasını muhtemelen istemez.

 

Bitirmeden bir tavsiye verelim. Arkadaki üç koltuğun ayrı ayrı ileri geri kaymasını, katlanıp yer açmasını ve hatta sökülüp götürülmesini sağlayan VarioFlex sistemini bayinizden ısrarla isteyiniz. Türk ailesi ve onların eşyaları bu koltukları hak ediyor!

 

 

Skoda Karoq bagaj hacmi

 

Sınıf ortalamasının üstündeki 521 litrelik hacmi ve kenarda köşede saklama alanları, kancaları, fileleriyle çok kullanışlı bir bagaj bu. Benzer boyutlardaki Seat Ateca’dan daha fazla eşya almayı başarıyor Skoda Karoq. Aradaki 11 litre farkın çağrıştırdığından da fazla.


Skoda Karoq ve tam 521 lt. bagajı_arabazzi.com
 

Yüksekliği ayarlanabilir zeminin yükleme işlemleri, VarioFlex koltukların ise hacim ve değişkenlik açısından önemli opsiyonlar olduğunu belirtelim. Zira kullanmadığınız koltukları ileri iterek bu 521 litrelik bagajı daha da büyütebiliyorsunuz.

 

Tüm koltukların optimum pozisyonunda bu hacmi 1.630 lt.ye kadar çıkarıp Skoda Karoq’a Van muamelesi yapmak da mümkün.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans