yukarı

Hyundai Tucson İç Mekân

Hyundai Tucson’un içi 2018 makyajından belki de en çok yararlanan bölüm. Sert ve ucuz görünümlü plastikler yerini daha kaliteli ve yumuşak dokulu malzemelere bırakmış. 

 

Hayal gücünden yoksun kokpit tasarımı da ufak dokunuşlarla şimdi daha klas ve modern görünüyor. Yukarı çıkıp büyüyen bilgi ve eğlence ekranı (standart 7”) ile onun altında enlemesine uzanan hava girişleri eski havayı büyük oranda dağıtmış. 

 

Hyundai Tucson alınır mı

 

Yeni nesil 8 inçlik ekran tepki zamanı ve menüleriyle şimdi daha kullanışlı. Ekranı çevreleyen kısayol düğmeleri de sürüş esnasında hayatı kolaylaştırıyor. 

 

Hyundai Tucson bilgi-eğlence ekranı

 

Donanımda zaten cimri bir araba değildi Hyundai Tucson, şimdi hiç değil. Baz donanıma arka park sensörü eklenmiş ama geri görüş kamerasının standart olmaması 2018 yılında olacak şey değil. Diyeceksiniz "Tiguan'da var mı?"... Haklısınız, biz de zaten hepsine birden kızıyoruz!

 

Gerçi bu donanımların ve mesela panaromik tavanla ısıtmalı deri koltukların standart olduğu Elite donanımıyla bile Tucson’un çoğu rakibe göre mantıklı fiyatlarda olduğunu söylemek lazım.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Hacim konusunda çoğu rakibine nal toplatıyor Hyundai Tucson. Önde iri yolcular için bolca ferahlık, diz ve baş mesafesi mevcut. Bolca saklama gözü ve bardaklık yeterli olsa da kapı ceplerinde daha büyük şişeler için yer olması fena olmazdı hani.

 

Hyunda iTucson kullanışlı mı

 

İç mekânın asıl yıldızlaştığı yer arka sıra. Üç yetişkini bile rahatlıkla kucaklayan koltuklar hem diz hem de baş mesafesiyle canavar gibi maşallah! Üstelik Tucson’un arka koltuk sırtlıklarını gönlünüzce yatırıp kaldırabiliyorsunuz. 

 

Kapıların geniş açılması aracın yüksekliğiyle birleşince inip binme ve özellikle çocuk yükleme işlemleri çok kolaylaşıyor.

 

Hyundai Tucson bagaj özellikleri

 

513 litrelik bagajıyla Hyundai Tucson, Nissan Qashqai ve kuzeni Kia Sportage gibi pek çok ciddi rakibini geride bırakmış durumda.

 

Arka koltuklar yatınca 1.503 litrelik dev ve düz bir alan elde etmek mümkün. Yükleme eşiğinin dümdüz olmasını da artılar hanesine yazalım.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans