yukarı

Opel Astra HB Sürüş Özellikleri

Daha akıllı tasarım ve kullanılan malzemeler sayesinde, versiyona göre 70 ila 200 kg arasında daha hafif yeni Astra. Bu da yolda daha çevik ve daha konforlu bir araba anlamına geliyor. Ekstra yakıt tasarrufunu da unutmayalım. 

 

Opel Astra’nın süspansiyon sistemi tatlı sert, neredeyse sportif eğilimli olmasına rağmen konfordan yemiyor. Bu durum özellikle bizim yollarda onu daha da cazip bir model yapıyor. 

 

Evet, sürüş kalitesi - konfor - keyif dengesinde bir VW Golf ve hatta Ford Focus ile boy ölçüşmekte Astra. 

 

Konforla sadece yol bozukluklarını göğsünde yumuşatmayı kastetmiyoruz. Motor, yol ve rüzgâr sesinin izolasyonunda da çok iyi iş çıkarmış Opel insanları.

"Astra’nın süspansiyon sistemi tatlı sert, neredeyse sportif olmaya eğilimli olmasına rağmen konfordan yemiyor"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Biz olsak 1.4 benzinliyi seçer, keyifle hızlanır, 150 hp, 245 Nm’yi makul tüketimle tatlandırırız. 8,5 saniyelik 0-100 derecesi ve ara hızlanmalarıyla bu turbo motor gerçekten nefis!

 

136 beygirlik 1.6 dizelin de gönlü kalmasın, baya baya başarılı kendisi. Aradaki fiyat farkını yıllık ortalama kilometrenizle ne kadar zamanda çıkaracağınızı hesaplayıp bir karara varırsınız artık. Sahi, ne olacak bu dizellerin hali?

 

Her iki motorda da sunulan 6 ileri otomatik şanzıman yumuşak ve hızlı çalışmasıyla Astra’yı daha da keyifli hale getiriyor. 6 ileri manuel şanzımana da kimse dil uzatamaz.

İç Mekân Sonuç