yukarı

Honda City Nasıl Bir Araba?

Kriz mi önce çıktı, pandemi mi sonra geldi, paramız zaten hep mi değer kaybediyordu bilmiyoruz ama ne olduysa oldu. Durumun yansımasını, arabazzi site trafiği hızla küçük sınıf ve daha ekonomik modellere yoğunlaşırken de canlı canlı izledik, izliyoruz.

Artık bu yeni dönemin yeni gerçekleri, yeni ihtiyaçları ve atik davranabilen markalar tarafından sunulan yeni çözümleri var. Ulaşabileceğimiz bütçelere, hayatın gerçeklerine yakın, taviz vermeyen taleplere uygun çözümler.

Mesela, Honda City. Teknik ve kalite açısından belki çok iddialı değil ama az paraya çok hacim, güvenilir mekanik ve dolu dolu donanım özellikleriyle sınıfta ön sıralara oturmak isteyecek bir öğrenci yeni Honda City.

Yeni Honda City alınır mı?_arabazzi.com

Doğru, Fiat Egea ve Renault Taliant gibi rakipleri daha fazla seçenekle, daha düşük fiyat seviyelerinden başlayan teklifler sunabiliyor. Ama motor ve donanımda denk bir kıyaslamada, cazibe farkıyla Honda City de hafife alınacak gibi değil.

İki donanım arasındaki çok küçük (lansman itibariyle 10.000 TL) fiyat farkına hatırı sayılır donanımların sığmasını hesaba katarsak, Executive paketli Honda City'yi önermek çok kolaylaşıyor. Diğer birkaç donanımın yanı sıra, otomatik klima, hız sabitleyici ve en önemlisi ön perde hava yastıkları için çok düşük bir ek bedel olduğunu söyleyebiliriz.

Honda City Sedan yorumları arabazzi'de

Hindistan'da satılan dizel ya da manuel City ilerleyen yıllarda gelir mi bilinmez ama fabrika çıkışı LPG'li bir Honda City Eco olmayacak. Zaten gerek de yok galiba. Göz kırpma emojisi..."Dünyaya bir daha gelse, tavuk dürüm olurdu"
Ümit Şen
Sürüş - Konfor - Performans
7.3
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7
Konfor
6.5
Kalite
6.5
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
8

Honda city Rakipleri

Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

154.600 - 256.900 TL

İnceleme
301

Peugeot

301

204.000 - 206.000 TL

İnceleme