yukarı

Volvo S60 Sürüş Özellikleri

Sürüş karakteri açısından bugüne kadarki en sportif S60 olan yeni Volvo S60, "BMW 3 kadar sportif, Mercedes C kadar konforlu değil" kıskacından tam manasıyla kurtulabilmiş değil.


Asfaltta olup bitenleri direksiyon ve fren pedalına canlı yayında izlemek isteyenler BMW ya da Alfa Romeo taraflarında daha mutlu olabilirler. Ama bu sınıf bir otomobilde istediğiniz belki de tam olarak da bu ara formüldür: Hem steril hem dinamik...

Volvo S60 sürüş ve konfor özellikleri

Her türlü zeminde, özellikle uzun yolda konforunu damla damla damıtan bir premium sedan Volvo S60.

Yüksek hızlardaki sessizliğiyle sakinlerini izole etmesi bir yana, Mercedes C Serisi'ne yaklaşan süspansiyon konforuyla da hayat kalitenizi artırıyor.

"Özellikle uzun yolda konforunu damla damla damıtan bir premium sedan Volvo S60"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Dizelin üstünü çizen Volvo S60, Türkiye'ye şimdilik sadece B5 kodlu ve 2.0 hacimli hafif hibrit benzinli motor ve AWD (dört tekerden çekiş) sistemiyle geliyor.

Volvo S60 2.0 B5 AWD

250 hp ve 350 Nm torkuyla hayli dinamik olan B5 motor, 8 ileri Geartronic otomatik şanzıman eşliğinde S60'a sadece 6,5 saniyelik bir 0-100 km hızlanma derecesine sahip.

Gaz pedalının davetlerine direnebilirseniz tutumlu ve çevreci, aksi takdirde en azından hızlı bir aile olacağınız kesin!

İç Mekân Sonuç