yukarı

Volkswagen Tiguan Sürüş Özellikleri

Volkswagen Tiguan’da Golf’ü hatırlatan tek şey kokpit tasarımı değil. Sürüş ve yol tutuş özellikleri de bir SUV’den çok, iyi bir kompakt hatchback hissi veriyor. Yükselen ağırlık merkezi, artan boyut ve ağırlığa rağmen bunu başarmak hiç de kolay bir iş değil.

 

VW Tiguan sürüş ve konfor özellikleri

 

Konforsuz ya da sert olmadan virajlarda yana yatmaması VW Tiguan’ın bir diğer artısı. Jantları büyük ebat seçmediğiniz sürece son derece konforlu bir süspansiyon sistemi bozuk zeminde bile sarsıntısız ilerlemenizi sağlıyor.

 

Bu ayarlar net direksiyonla (VW ölçülerinde net) birleşince, ne istediğinizi anlayan, ne yaptığını sürücüsüne belli eden, son derece rahatlatıcı bir SUV'ye dönüşüyor VW Tiguan. 

 

VW Tiguan sürüşü nasıl?

 

Kolay kullanımın yanı sıra, konforlu, sessiz ve diri karakteriyle sınıfının (prestij markalarından rakipleri dahil) rafinelik zirvesine bayrağını diken Tiguan, her yolculukta keyifli bir tatmin duygusu yaşatıyor. Siz de rakipleriyle aradaki fiyat farkının nerelerde kullanıldığını anlıyorsunuz.

"Ne istediğinizi anlayan, ne yaptığını sürücüsüne belli eden, rahat ve rahatlatıcı bir SUV VW Tiguan"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

2020 makyajlı yeni VW Tiguan'ın motor cephesinde 150 hp güç ve 250 Nm tork üreten 1.5 TSI benzinli ve yine aynı güçte ama torku 340 Nm'ye çıkan 2.0 TDI var. Türkiye'nin sevdiği 115 hp'lik 1.6 TDI VW yeni çağında kendine yer bulamadı maalesef. Gerçi 1.5 TSI varken TDI'lık herhangi bir durum zaten yoktu ama neyse...

VW Tiguan motor seçenekleri

Her iki seçenekte de şanzımanımız 7 ileri DSG. Yeni Tiguan'ın 2.0 dizel motor seçeneği Türkiye'ye standart olarak 4 tekerden çekiş sistemi "4MOTION" ile geliyor.

TSI motorlarla birlikte sunulan “aktif silindir yönetimi” ACT teknolojisi, stabil bir sürüş esnasında otomatik olarak devreye giriyor ve 4 silindirden ikisini bir süreliğine devre dışı bırakarak kullanıcılarına yakıt tasarrufu sağlıyor.

VW Tiguan 1.5 TSI ACT ile çok canlar yakar

1.5 TSI motor 100 km’de ortalama 5,6 lt yakıt tüketirken, 2.0 TDI dizel motor, 4x4 çekiş ve 340 Nm torka rağmen 6,2 litreyle yetiniyor.

İç Mekân Sonuç