yukarı

Smart Forfour Sürüş Özellikleri

Tamam Smart ForFour da küçük, şehirde çok kullanışlı ama orijinal model ForTwo bu hususlarda ondan daha iyi! Kardeşiyle kıyaslamayı bırakırsak, daracık dönüş çapıyla Smart ForFour şehir içinde süper kullanışlı ve konforlu bir araba.

 

Uzun ve virajlı yollardaysa göründüğü ya da arkadan itişin çağrıştırdığı kadar keyifli değil Smart ForFour. Yüksek yapısı nedeniyle sert virajlarda bir miktar yatıyor ve düzlükte yanal rüzgârlardan ziyadesiyle etkileniyor. Direksiyon ve frenlerin de çok hisli ya da net olduğu söylenemez.

 

Ama onu sürüşünden çok dar alana park etme potansiyeli ve tarzı için istiyorsunuz değil mi? ForFour da olsa Smart’ların şehir sokakları ve dar park yerleri için üretildiğini unutmayın, uzun yolda hız yapıp da bizi tedirgin etmeyin...

"Onu sürüşünden çok dar alana park etme potansiyeli ve tarzı için istiyorsunuz değil mi?"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Motorlar içinde daha küçük, daha olgun, daha rafine ve daha güçlü olan 0.9 litrelik turbo motoru tercih ediyoruz. 90 hp güç bu ağırlıkta bir minik için fazlasıyla yeterli. 11,2 saniyelik 0-100 km hızlanması bizce tamamdır.

 

Çift kavramalı altı ileri "twinamic" otomat şanzımanın önerilebilir hale gelmiş olması da tabii ki güzel bir şey. 

 

Aradaki minik fiyat farkı 71 beygir ve 91 Nm torkla yetinen 1.0 benzinliyi tamamen manasız hale getiriyor. 15,9 saniyede 100 km'ye çıkana kadar uyuyakalabilirsiniz!

İç Mekân Sonuç