yukarı

Skoda Octavia Sürüş Özellikleri

Genele bakarsak oldukça rafine ve MQB platformunu paylaştığı Golf’e yakın bir karakter sergiliyor Skoda Octavia.

 

Marka ve fiyat farkının beklenen bir sonucu olarak, Octavia’nın bozuk zeminlerdeki toleransı VW’deki kardeşinden bir miktar daha düşük. Ama özellikle yüksek hızlarda ve çoğu koşulda ortalamanın üstünde bir konfora sahip Skoda Octavia.

 

Yol tutuş konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayan yeni Octavia, hızlı virajlardan da korkmuyor. Buna karşın, Octavia ile kıvrımlı yolları sıralarken bir Ford Focus keyfi söz konusu değil. İyi de Skoda Octavia’dan öyle bir beklentiniz var mı gerçekten?

 

Hafif direksiyon şehir içinde hayatı kolaylaştırıyor. Yüksek hızlarda da direksiyon tepkileri yeterince net ve her hızda tutarlı. Yüksek hızda dahi sessiz, ailenin huzurunu koruyan ve modern sürüş/konfor beklentilerini rahatıkla karşılayan bir araba 2020 doğumlu Skoda Octavia.

 

"Modern sürüş/konfor beklentilerini rahatıkla karşılayan bir araba 2020 doğumlu Skoda Octavia"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Motorlar benzinli, nefis ve hafif hibrit destekli. 3 silindirli 1.0 TSI EVO e-TEC 110 hp ve 200 Nm'lik değerleriyle daha fazlasını istemenize yol açabilir.

Yine hafif hibrit destekli 1.5 TSI EVO e-TEC de 150 hp ve 250 Nm torkuyla 10 numara 5 yıldız.

Yeni Octavia bu en güçlü motorla 0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlıyor ve 230 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor.

İç Mekân Sonuç