yukarı

Porsche Panamera Sürüş Özellikleri

Evet, ailesini gezdirirken sportif keyif yaşamak ve yaşatmak için ideal araba Porsche Panamera. 5,05 m’lik cüsessinden beklenmeyecek derece başarılı sürüş özelliklerive kıvraklığı hayret verici. 

 

Gerçek spor otomobil sürüşü Porsche Panamera’da hatırı sayılır bir konforla harmanlanmış. Tabii ki bu, Porsche ölçeğinde bir konfor. Yani Panamera’nın doğası gereği sert mizaçlı, sportif bir limuzin olduğunu hatırda tutmak lazım.

 

3 cm uzayan aks mesafesi Porsche’nin yeni modüler MSB platformunun eseri. Yolcu kabinini çevreleyen ultra dirençli çelik dışında, gövde elemanlarında çok daha fazla alüminyum kullanılan, daha hafif ve sağlam bir Porsche Panamera bu.

 

Arkadan itişli giriş seviyesi Panamera dışında tüm Panamera’lar 4 tekerden çekiş sistemiyle geliyor. Ki bu keskin dönüşlerde artan stabilite ve 0,2 saniye daha iyi 0-100 km hızlanması demek.

"Panamera’nın doğası gereği sert mizaçlı, sportif bir limuzin olduğunu hatırda tutmak lazım"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Yayına hazırlandığımız sırada Türkiye menüsündeki motorlar, 6 silindirli 3.0 benzinlinin 330 hp (Panamera 4) ve 440 hp’lik (Panamera 4S) iki versiyonuydu.

 

Lüks bir spor limuzin için bundan daha fazlasına kim ihtiyaç duyar bilmiyoruz ama bu motorlar Panamera’yı sıfırdan yüze sırasıyla 5,7 ve 4,4 saniyede çıkarıyor.

 

8 ileri otomatik PDK şanzımansa standart sunulan bir güzellik. Bu çift kavramalı şanzıman kendini şehir içi dur-kalklardansa yüksek hızlarda iyi hissediyor.

İç Mekân Sonuç