yukarı

Porsche 718 Cayman Sürüş Özellikleri

Evet, 718 Cayman uçuyor ama asfalta döşenmiş raylar üzerinde. 

 

Opsiyonel "ayarlanabilir süspansiyon" şıkkını seçtiğinizde safkan sportif sürüş ve konfor arasına gerilmiş ince bir ipte, çok ustaca ilerliyor Cayman. Dünya bir daha gelirse ne olacağı şimdiden belli: "Man On Wire"

 

Porsche 718 Cayman’in olağanüstü sürüş özellikleri, onu “her şeye değer” arabalar kategorisine sokuyor. Arkadan itiş ve kafanızın hemen arkasındaki motorun konumuyla 718 Cayman tam bir viraj virtüözü. 

 

Yol tutuş konusundaki üstün yeteneğine her hızda güven veren direksiyon ve üstün fren kabiliyeti de eklenince, Porsche 718 Cayman'in yaşattığı deneyim inanılmaz oluyor.

 

Porsche 911’e çok yakın bir düzeyde, hem bu kadar sportif hem de günlük hayata bu kadar uyumlu olabilmek pek kimselerin beceremediği bir Şampiyonlar Ligi kriteri.

 

"Safkan sportif sürüş ve konfor arasına gerilmiş ince bir ipte, çok ustaca ilerliyor Porsche Cayman"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Bir önceki nesilde, Cayman motorları Boxster’dakilerden 10’ar beygir daha güçlüydü ama yeni nesilde eşitlik var. 

 

Bunun sebebi ikisinin de artık 2 litre, dört silindirli, 300 hp ve 380 Nm’lik motoru kullanması. Bu motor manuel bir Cayman’i sadece 5,1 saniyede 100 km hıza ulaştırıyor.

 

718 Cayman S’de ise yine dört silindirli olmakla beraber 2.5 litrelik motor ve 350 hp / 420 Nm tork görev yapıyor. 0-100 km hızlanma derecesiyse 4,6 saniye. İyi uçuşlar! 

 

Evet, bütün karakteri, karizması ve sesiyle 6 silindirli motor imtiyazı artık sadece 911 sahiplerine tanınıyor. Ama Porsche’yle yeni tanışacakların bu durumu dert edeceğini hiç sanmıyoruz.

 

Safkan sürüşçüler altı ileri manuel şanzımanı tercih edecektir ama çift kavramalı otomatik şanzıman PDK da daha iyi hızlanma ve tasarruf değerleriyle hizmetinizde.


 

İç Mekân Sonuç