yukarı

Porsche 718 Boxster Sürüş Özellikleri

Yeni ismin şerefine elden geçirilen şasi yola ve sürüşünüze göre adeta karakter değiştiriyor. Bu sayede, Porsche Boxster sık virajlı yollarda sanki ray üzerinde akarken, yoldaki bozuklukları göğsünde yumuşatıp kabindekileri eziyetten kurtarıyor. İnanması zor ama gerçek.


Yeni Porsche 718 Boxster hız kadar, hatta hızdan çok sürüş keyfine odaklanmış. Evet, haliyle süspansiyonlar sert ama hiçbir zaman konforsuzluk sınırlarına yaklaşmıyor. Dileyen zenginlerimiz opsiyonel "aktif süspansiyon yönetim sistemi" PASM’ı tercih ederek konforlarını artırabilirler.

 

İnanılmaz yol tutuşu, hassas yönlendirmesi ve müthiş netliğiyle Porsche Boxster paranın satın alabileceği en iyi üstü açıklardan. 

 

Açık demişken, seyir halinde bile 9 saniyede enfes bir üstsüze dönüşüyor Boxster. Tavan kapalıyken ise şanına yakışır bir sessizlik hakim Porsche Boxster’ın kabinine. 
 

"Porsche 718 Boxster hız kadar, hatta hızdan çok sürüş keyfine odaklanmış. Dileyen zenginlerimiz opsiyonel PASM’ı tercih ederek konforlarını artırabilirler"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

718 Boxster’ın motoruyla ilgili büyük haberden başlayalım. Ki bu haberin öznesi safkan Boxster’cıları pek de memnun etmeyen yeni 4 silindir ve 2.0 litrelik turbo beslemeli motor. 

 

Eski atmosferik altı silindirlinin asaleti ve devir aldıkça kendini aşan karizmasına kıyasla, bu yeni ve küçük motorun ne karakteri ne de sesi aşk vesilesi. 

 

Ama zaman (maliyetler ve emisyon normları) acımasız, geçmiş için ağlamak faydasız. Ayrıca kim bilir, belki alt devirlerdeki ekstra torkun tadını çıkarmayı tercih edersiniz. “Yok, ben illa altı silindir isterim” diyenleri kibarca 911 tarafına yönlendiriyor Porsche.

 

Yeni motorların bir diğer iyi tarafı, 2.5 litrelik Boxster S dahil, 25 hp’lik güç artışı. Artan güç elastik şasinin “Daha hızlı!” naralarıyla birleşince, ağzından akan salyaları fark etmeden bir virajdan diğerine akıyor insan. 

 

Safkan keyifçiler elbette manuel şanzımanı tercih edecektir ama çift kavramalı yedi ileri PDK da daha iyi hızlanmalar ve daha yüksek tasarrufla hizmetinizde. 

İç Mekân Sonuç