yukarı

Opel Mokka X Sürüş Özellikleri

Gelelim kurbağaların sindirim sistemine… Opel Mokka X’in sürüşünde hiçbir önemli olumsuzluk olmadığı gibi, hiçbir üstün yetenek belirtisi de yok. Yol tutuşu, manevra kabiliyeti, sürüş keyfi hep ortalamalarda.

 

Yüksek hızda yol, rüzgâr ve motor gürültüsü notları ise ortalamanın da altında maalesef. Hafif ama iletişimi zayıf direksiyon da pek hayran kazanacak türden değil.

 

Opel Mokka X sınıfının ender örneklerinden ama... Gerçekten ihtiyacınız olmadığı sürece 4 çekerden kaçınmanız tasarrufunuz icabıdır. Gerçekten ihtiyacınız varsa doğru cevap Mokka X midir, o da ayrı konu. Kendine ‘Akıllı 4 Tekerden Çekiş Sistemi’ diyen bu arkadaş, sadece manuel şanzımanla kombinlenebildiği için, zaten çok da konforlu bir öneri sayılmaz.

 

Ve fasülyenin faydaları… Opel Mokka X, Euro NCAP çarpışma güvenliği testlerinde pek çok arabayı hayran bırakacak skorlara imza attı. Beş yıldızı bir kenara koyun, hem yetişkin hem çocuk korumasında çok yüksek bir ortalamaya sahip Mokka X. 

 

“Güvenlik candır” diyerek, Opel Mokka’nın sürüş hususunu zirvede bırakıyoruz.

"Mokka X’in sürüşünde hiçbir önemli olumsuzluk olmadığı gibi, hiçbir üstün yetenek belirtisi de yok. Güvenlik hariç"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Uzun vadeli düşünen ve uzun yolda sıklıkla seyahat edenler için 1.6 dizel, kilometrelerin çoğunu şehir yollarında kat edenler için 1.4 benzinli doğru seçim.

 

136 beygirlik dizel motor 2.000 devirde 320 Nm'nin de özgüveniyle hareket ediyor. 11 saniyeye yaklaşan 0-100 hızlanması çılgın değil belki ama kalabalık ve yüklü dolaşan aileler çekiş gücünü takdir edecektir. 140 hp ve 200 Nm torklu 1.4 turbo benzinliyse şehir içinde biraz daha zıpır, keyifli ve rafine.

 

İki motor seçeneğinde de otomatik şanzımanın sunulması Mokka X’in hanesine çok önemli bir puan daha yazıyor. Tabii sınıfının sınırlarını zorlayan teknoloji ve güvenlik donanımlarını da es geçmeyelim.

İç Mekân Sonuç