yukarı

Nissan Qashqai Sürüş Özellikleri

Süspansiyon konforunda çok iyi iş çıkaran Nissan Qashqai arazi koşullarındaki yollarımızı göğsünde yumuşatıyor. Bu konfor aklınıza virajlarda bolca yatan bir araba getiriyorsa, geri götürsün. Çünkü Qashqai konforlu olduğu kadar - belli bir ölçüde - kıvrak ve keyifli de.

 

Ama asıl kahramanımız lüks sınıf modellerin bile yüzünü kızartacak ses izolasyonu. Bizimki gibi bozuk yollar ve gürültülü trafiklerde yaşattığı sessiz yolculuklar için, Nissan Qashqai’ye belli aralıklarla, tekrar tekrar hayran kalabilirsiniz. 

 

Lakin, üst donanımlardaki 19" jantlar konfora zarar vermekte. Her ne kadar boyutuna göre konforlu olsa ve sürüşü bir miktar sportif hale getirse de bu jantlar konfordan çalıyor. Yüksek donanım - büyük jant kısır döngüsünden ne zaman kurtuluruz kim bilir...

 

Her neyse... Konfor / kontrol / keyif dengesinde bize biraz VW Golf’ü hatırlattı Nissan Qashqai. Bu da “maşallah, çok çok iyi, vay anasını...” demek oluyor.

" Konfor / kontrol / keyif dengesinde bize biraz VW Golf’ü hatırlattı Nissan Qashqai. Bu da “maşallah, çok çok iyi, vay anasını...” demek oluyor"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

1.2 benzinli, şehir insanı için ziyadesiyle yeterli, fazlası için değil. 1.5 dizel daha güçlü hissettiriyor ama kalabalık ve yüklüyseniz aklınız 1.6 dizelde kalır

 

Üçü de tasarrufta gayet başarılı, sessizlikte (hele ki 1.2) hayret verici. Motor deyince, Nissan - Renault kardeşliğini de unutmamalı tabii ki.

 

Şanzımanda tercihimiz manüel ya da “düz vites” diyelim isterseniz.

Tasarruf odaklı Xtronic adlı otomatik dostumuz, geleneksel bir otomatik vites gibi davranmak üzere geliştirilmiş ve diğer CVT’ler gibi alakasız devirlere fırlayıp inmekten kurtulmuş. 

 

Bu çabaların sonucu olarak, gaz pedalına hızlı tepki verirken motoru bağırtmıyor ama biz yine de doğal işleyişiyle 1.6 lt manuel Qashqai’yi tercih ederiz

 

Ama siz muhtemelen etmezsiniz. Haklısınız, şehir insanıyız sonuçta.

İç Mekân Sonuç