yukarı

Mitsubishi Outlander Sürüş Özellikleri

Başta “softcore” dediğimize bakmayın, oldukça gelişmiş ve dayanıklı bir dört tekerden çekiş sistemine sahip Mitsubishi Outlander. Eco, Auto ve arazi için Lock seçeneklerinden biriyle yolunuza güven ve konfor içinde devam edebilirsiniz.

 

Bozuk yollardaki yüksek konfor Outlander’ın virajlarda fazlaca yatması sonucunu doğuruyor. Hissiz ve fazla hafif direksiyonun da pek keyif verdiği söylenemez. 

 

Bu cüsseyle şehrin sokaklarında kendini iyi hissetmesi kolay değil Outlander'ın. Ama o iş için zaten kadroda ASX ve taze SUV Eclipse Cross var.

"Bu cüsseyle şehrin sokaklarında kendini iyi hissetmesi kolay değil Outlander'ın. Onun mekanı açık araziler"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Türk insanının önünde tek seçenek vardı, o da 2 litrelik benzinli motor. Şanzıman ise CVT tabir ettiğimiz otomatik şanzıman. Japonlar çok sevse de bizce pek sevilecek bir yanı olmaz CVT’lerin.

 

150 hp güç ve 195 Nm ile kendisine güçlü ya da atak demek zor. Resmi değer olan 12 saniye çok çarpıcı olmasa da idare eder. Tahmin edileceği üzere, 1,5 tonluk Outlander’ınyakıt tüketimi de, özellikle yüksek hızlarda göz kamaştırıcı sayılmaz.

 

Lakin bizim vergilere aklı ermeyen Japonlar, 2.0 benzinlinin yerine daha güçlü 2.4 benzinliyi geliştirdi. Güle güle kullansınlar artık!

 

Hibrit Outlander PHEV konusuna fiyatından dolayı girmiyoruz. Dünyada bolca takdir toplayan, son operasyonla ufaktan güçlenen ve menzili uzayan şarj edilebilir Outlander’la tanışabilmek bakalım bize de nasip olacak mı…

İç Mekân Sonuç