yukarı

Mercedes S Serisi Sürüş Özellikleri

İsterseniz öndeki çukur ve tümseklere göre süspansiyonu hazırlayan kameralardan başlayalım. Ya da radar sistemi sayesinde önde ve arkadaki araçların durumuna göre hızını ayarlamasından. Mercedes S Serisi işte, n'aparsın!

 

Büyük olmakla kalmayan, standart dört çekeriyle (4Matic) şaşırtıcı derecede kıvrak ve hızlı olduğu kadar delice konforlu da olabilen bir dev "Die S-Klasse Limousine". 

 

Yakın zamana kadar sadece coupé modellerde sunulan 'Magic Body Control' sistemiyle hızlı virajlardaki merkezkaç etkisiyle bile mücadele ediyor S Serisi. 

 

Türkiye’de standart sunulan 4Airmatic' havalı süspansiyon sisteminin de katkılarıyla özellikle hızını aldıktan sonra S-Serisi o kadar yumuşak ki hangi ülkenin yollarında gittiğinizi unutabilirsiniz.

 

Her hızdaki sinir bozucu sessizliği de bir kenara not edin. Neredesiniz, kaçla gidiyorsunuz, dışarıda neler oluyor... gibi konulardan sizi tamamen soyutluyor Mercedes S Serisi.

"Standart dört çekeriyle (4Matic) şaşırtıcı derecede kıvrak ve hızlı olduğu kadar delice konforlu da olabilen bir dev "Die S-Klasse Limousine"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Mercedes S Serisi Türkiye’ye sadece 3 litre hacmindeki dizel motorla geliyor. Tabii ki farklı S Serisi’nin bir motorla sipariş etmek de sizin bileceğiniz iş. 

 

'S 400 d 4Matic' adı altında 340 beygir ve sadece 1.200 devirde 700 Nm tork üreten bu çılgın Mercedes S Serisi’nin 100 km’ye sadece 5,2 saniyede ulaştırıyor! 

 

4Matic dört çekerden çekiş sistemi, yüksek tutunma dışında hızlanma değerine de 0,2 saniyelik bir katkı yapmakta. Yani hem gol hem asist.

 

Hangi motoru seçerseniz seçin (S600 ve ötesi hariç) 9 ileri otomatik şanzıman hizmetinizde olacak. Ki bu otomatik şanzıman hızlı olduğu kadar ipeksi yumuşaklığı ve vitesleri orkestra şefi gibi yönetmesiyle meşhur.

 

S-Serisi'nin uzununa meyleden servet sahipleri için, S 400 d Long ve 6.0 litre hacimli, 530 hp'lik makinesiyle S 600 Long hazır bekliyorlar. 

 

Alman vatandaşları içinde türünün en sportif örneği olan 'S 63 AMG' için ise 612 hp, 900 Nm ve 3,5 saniye dışında söyleyecek sözümüz yok. Pardon, şehir içinde biraz fazla yakıyor diyecektik!

İç Mekân Sonuç