yukarı

Mercedes B Serisi (2011-2019) Sürüş Özellikleri

Kullanışlı bir aile arabası olma iddiasındaki Mercedes B Serisi, inanması zor bir şekilde, sert ve bozuk zeminde sarsan bir süspansiyon sistemine sahip. Üstelik şehir içi ya da dışındaki hızlarda durum iyiye gitmiyor. 

 

Neyse ki bu sertlik, iyi bir yol tutuşla virajlara güvenle girip çıkmanızı sağlıyor. Ama tutarsız sertlikteki direksiyon sağolsun, B Serisi keyifli dahi olamıyor. Geniş jant ve sportif süspansiyon seçimlerinin durumu daha da fenalaştıracağına kesin gözüyle bakın.

 

Fiyat etiketi ve üretim amacına bakınca, B Serisi’nin yüksek hızda kabine aldığı gürültü de en az konforsuz sürüşü kadar şaşırtıcı. Vallahi enteresan! 

"Fiyat etiketi ve üretim amacına bakınca, B Serisi’nin yüksek hızda kabine aldığı gürültü de en az konforsuz sürüşü kadar şaşırtıcı"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

122 beygirlik 1.6 benzinli çok güçlü görünmese de 200 Nm torkunu 1.200 devirden itibaren sunması onu esnek bir motor yapıyor. Aynı durum 156 beygirlik (250 hp/1.250 dd) 1.6 motor için de geçerli. 

 

B 180 d’nin de durumu (109 hp, 260 Nm) fena değil, ancak aradaki fiyat farkı mantıklı olmanın ötesinde. 

 

Tüm motorlar Mercedes’in 7 ileri otomatik şanzımanıyla geliyor ki, BMW’nin kullandığı 8 ileri otomatiğin kalitesinde olmasa bile işinin hakkını veriyor.

İç Mekân Sonuç