yukarı

Mazda 6 Sürüş Özellikleri

Mazda 6’nın kimilerine sertimsi gelecek sürüşü, onu tam bir keyif canavarı yapıyor aslında. Üstelik 2018 makyajında iyileştirilen süspansiyon sistemi, çukur ve tümseklerdeki konforu artırmış durumda.  

 

Hızlı virajları yan yatmadan, büyük bir özgüvenle aşarken insanın aklına “Acaba Ford Mondeo’dan da mı iyi?” gibi türlü düşünceler geliyor. Üstelik Mazda 6, Mondeo’dan 100 kg kadar daha hafif. Tövbe tövbe!.. 

 

Elektrik destekli direksiyon hafif ve çok net olmakla kalmıyor, her hızda doğru ağırlığı kolayca buluyor. Ek olarak, sürücüyle iletişimi güçlü, kesin ve virajlarda pek de yatma eğiliminde olmayan gövdeyle uyum içinde.

"2018 makyajında iyileştirilen süspansiyon sistemi, çukur ve tümseklerdeki konforu artırmış durumda"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Keşke 2.2’lik dizeli seçebilseydik ama 2.0 benzinli de gayet atak ve yeterince tutumlu. Sürücüsünü daha fazlası için teşvik etmeyi ihmal etmiyor. 

 

165 hp iyi bir rakam olmakla birlikte kendisine ancak 6.000 devirde kavuşmak pek göz kamaştırıcı sayılmaz. 210 Nm tork da devir saatinin üst kısımlarında, 4.000 devir sonrasında beklemede. Sevgili Mazda, gel şu turbo fobisini bir kenara bırak! Bak yılların boşa geçiyor…

 

Şanzımanda tek seçenek olan 6 ileri otomatik vites, Mazda 6’nın genel başarısını yukarı çekmese de konfor katmakta ve seri olmakta zorlanmıyor.

İç Mekân Sonuç