yukarı

Land Rover Discovery Sport Sürüş Özellikleri

Düşük hızda, bozuk zeminlerde Land Rover Discovery Sport hafif sarsıntılı olsa da hız arttıkça süspansiyon konforu da artıyor. Asfaltta sportif olmasa da konforlu, güven veren ve yeterince kıvrak bir SUV Discovery Sport. 

 

Sürekli olarak 4 çeker sistemi sunan Discovery Sport, hızlı virajlarda yatmaktan çekinmese de herhangi bir tutunma problemi yok. Land Rover’ın efsane Terrain Response sistemi, sürüş karakterini her türlü yol koşuluna göre uyarlayarak, bir bakmışsınız sizi usta bir arazi sürücüsüne çevirmiş.

 

Oh evet, arazi! Kendi ebatındaki 4x4’ler için zor doğa koşullarına en gözü kapalı dalan ve engelleri en rahat aşan taşıt Land Rover Discovery Sport muhtemelen. Pek çok kibar SUV’nin pes ettiği engebeler Discovery Sport’un doktora tezi gibi. 

 

Başta da belirttik, bu arabaya bu parayı verecekseniz arazi kabiliyetleri nedeniyle veriniz. 

 

Mesela ses izolasyonu konusunda Discovery Sport da fena olmamakla birlikte, hem prestij hem de halk tipi markalardan daha iyi izolasyonlu bolca rakip olduğunu söylemekle yetinelim.

"Land Rover’ın efsane Terrain Response sistemi, sürüş karakterini her türlü yol koşuluna göre uyarlayarak, bir bakmışsınız sizi usta bir arazi sürücüsüne çevirmiş"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Land Rover Discovery Sport Türkiye’de 2.0 TD4 dizel motorun 150 ve 180 beygirlik versiyonlarıyla satılıyor. 150 hp ve 380 Nm torkun 1.8 tona yaklaşan bir kütleyi çok seri hareket ettirmesini beklememek lazım. 

 

Madem fiyat etiketinde bu irtifalara tırmandınız, 180 hp ve 1.750 devirde 430 Nm torka ulaşan HSE (0-100 km 8,9 s) şıkkını işaretlemeniz mantıklı olacaktır. 

 

Yani, en azından kendi içinde mantıklı diyelim. Zira bu fiyatların çok altına Audi, Mercedes ve BMW’de daha taminkâr motorlar mevcut.      

 

Bizdeki tüm seçeneklerde standart olan 9 ileri otomatik şanzmınan da türünün en iyi örneklerinden. Sessiz, seri, konforlu…

İç Mekân Sonuç